wz
Ze starobělské samoty Chovatelská stanice

Vítáme Vás v chovatelské stanici ze Starobělské samoty.

 

NOVINKY
NAŠI PSI
ŠTĚŇATA
FOTOGALERIE
CANISTERAPIE
KONTAKT
ODKAZY
KNIHA NÁVŠTĚV
 

 

Novinky 2013

>>>>>>>>
31.12.2013 V NOVÉM ROCE přejeme všem hodně zdraví, štěstí, lásky, zážitků, pohody, úspěchů a všeho, co si přejete......

30.12.2013 Huráááá slavíme, vrh A má 7 let. Letos odešel za duhový most na podzim Alp /6/, na kterého moc rádi vzpomínáme. Bylo to největší štěně z celého vrhu, krásný a rozvážný. A Andree odešel těsně před 5 rokem. Takže Aido, Amélie, Anry, Anthony a naše milá Andy hodně zdravíčka a vše nej.......

28.12.2013 Přišly nám fotky Aidy ze Starobělské samoty, moc páníčkům děkujeme a jsme rádi, že se má tak moc dobře. Posíláme pozdravy!

24.12.2013 Pro někoho den plný štěstí, pro někoho plný smutku.......................za duhový most odešel Bastien (22.2.2008 - 24.12.2013). Snad jen čas pomůže zmírnit bolest, celé rodince Bastíka děkujeme za péči, kterou mu dali a ukázali mu krásy milující rodiny, vodáctví a navzájem si dali spousty lásky.........

15.12.2013 Přejeme všem krásný čas adventní a klidné prožití svátků vánočních.........

9.12.2013 JCh. Ma Baker av Hiselfoss (Mayby) - máme výsledky rentgenů, a to DKK: A/A, DLK 0/0, OCD neg.

1.12.2013 MVP Nitra - Ma Baker, mezitřída, V2, res. CAC (nastoupily 4 feny). Ráno na výstavě došlo ke změně rozhodčího, polská rozhodčí nedorazila a posuzovala p.G.Ridarčíková. Mayby (15 měsíců) se povedlo získáním res.CACe zahájit slovenský šampionát. Paní rozhodčí posuzovala moc příjemně, každému řekla své hodnocení a uměla pochválit, co se jí líbí. Moc děkujeme, pár fotek zde.

30.11.2013 Školení obran pro firmu DOSONMO s.r.o. Dnes jsme školili v obranách pejsky z bezpečnostní firmy. Ebi, Iver a Andy si rádi zakousali a ovčákům ukázali, jak tříbarevný méďa se změní v draka a jaké jsou obrany dělané srdcem. Vítězkou v tom byla nejstarší Andy (7let). Bohužel nebyl čas fotit a tak jen pár fotek zde.

14.11.2013 Aktuální váha Ma Baker av Hiselfoss,15 měsíců, 43,8kg. Tento měsíc Deny slaví 8 let, Ebi (RTW) 5 let.

19.10.2013 Giver a Giceman Bersett (CH.Caramba Bersett x CH.Iver Iceman av Hiselfoss) - 7,5 týdnů. Protože na fotkách jsou oba nádherní, chtěli jsme je také zkontrolovat ve skutečnosti. Pejsci se moc podobají mamči Carambě a ještě více Iverovi. Jsou odvážní, pohodoví, bijou se i hrají.

4.10.2013 Dnešní den patří vzpomínkám na naši jedinečnou Bravo Bersett (otrava ve věku nedožitých 2 let). Máme tě v srdci navždy a od té doby si moc vážíme toho, že můžeme běhat v kruhu a každé vítězství je i tvé.

21.9.2013 Klubová výstava KŠSP, Zárybniční Lhota - třída mladých, Ma Baker /Mayby/ VD, rozhodčí p. Janda. Mayby šla do kruhu podobně jako Bravo kdysi mezi prvníma (úplná náhoda). V ostatních kruzích byli skvělí zahraniční rozhodčí, u některých si to Mayby už i v zahraničí vyzkoušela, jinak na to množství psů výborná organizace. Jen počasí nepřálo.

14.9.2013 Tak už to máme oficiálně.....Mayby má oficiálně potvrzeného šampiona mladých v Polsku, kterého získala dřív než dovršila 1 rok. Bylo nám ctí ji při těchto vítězstvích v kruhu doprovázet a připravit........JCh. Ma Baker av Hiselfoss.

11.9.2013 Giver a Giceman Bersett - aktuální váha 2 kg, věk 14 dní. Matka CH. Caramba Bersett, otec CH. Iver Iceman av Hiselfoss. Štěňátka jsou rezervována.

 

CH. CARAMBA Bersett & CH. IVER ICEMAN av Hiselfoss. A je to tady Iver Iceman av Hiselfoss je tatínek. 29.8. se narodili 2 krásní pejsci s neuvěřitelnou váhou 780 gramů a 750 gramů. A dostali krásná jména po tatínkovi Giver a Giceman. Vítejte!!!!! Foto 5 denních zde. Ve věku 11 dní váží 1670g.

Matka: CH. CARAMBA BERSETT 26.1.09 (M: CH. ODA O'ZANDRINA av Hiselfoss, S CH. Berntiers FORWARD) Otec: CH. IVER ICEMAN AV HISELFOSS 1.3.11 (M:Rikke Rimtusse av Hiselfoss, V:NORD UCH Tertzo´s Kotori)


30.8.-1.9. A ještě poslední prázdninový víkend nesmělo chybět setkání s přátely na VIP setkání švýcarských salašnických psů. Nezapomenutelná zelňačka, buchty, kamarádi a Beskydské folkování spojené se soutěží folkových skupin. Vrchol sobotního večera bylo vystoupení zpěvačky paní Věry Martinové a Jamieho Marshalla. Společná fotečka všech se také povedla. Díky všem za krásný víkend. Foto zde.

23.8.-29.8. Výcvikový tábor v Rajecké Lesné. S Iverem a Andy ze Starobělské samoty jsme vyrazili na tábor. Honzík procvičoval celý týden s Andy, která ožila při obranách a užila si zákusy s vypuštěním na dálku. Iver si potrénoval, Honzík vyhrál 2x třetí místo s Andy a dospělými lidskými soupeři při soutěži v předvedení psa na výstavě a v poslušnosti. Na Slovensku je tak nádherná příroda a spousty hřibů, že se nám ani nechtělo odjíždět.

17.-18.8. Medzinárodná výstava Bratislava - oba dny Iver ve třídě šampiónů získal V3. V neděli nastoupili čtyři z toho 2 interšampioni a Iver porazil šampiona z Rakouska o hodně staršího. Mayby hárá a proto zůstala doma. Foto zde.

12.8.2013 Mayby (Ma Baker) dnes měla slavný den......1. narozeniny. Všem z vrhu M av Hiselfoss přejeme zdraví a dlouhý život. Většinu sourozenců má v Norsku, brášku v Rusku, Španělsku a daleké Argentině. Ten den je pro nás i kouzelný.......narodila se i Amanda, která by dnes měla 9 let. Takže naše srdíčka, ať tady či tam nahoře.....jste v našich srdcích.

3.8.2013 Miedzynarodowa Wystawa Psow Rasowych Zakopane, Iver ve třídě šampiónů stále nejmladší vyběhal 2. místo (3 nastoupili) a ještě získal res. CACIB. Mayby (Ma Baker) ve třídě mladých z 9 vyhrála první místo, Zwyciezca Mlodziezy, Najlepszy Junior, radost nepopsatelná, která ale pokračovala.........protože nakonec získala BEST OF BREED!!!!!!!!!!!!!!!!! A ve finálových závěrečných soutěžích o nej. juniora výstavy byla vybrána do nejúzšího výběru juniorů II FCI (vybráni 4). Díky svého nádherného vítězství (dokonce 2x na mezinárodní výstavě) Mayby za pouhých 20 dní ukončila šampiona mladých Polska (Młodzieżowego Championa Polski). Foto z výstavy zde.

28.7.2013 Letnia Wystawa psow Rasowych Bedzin (krajowa) - Ma Baker ve třídě mladých vyhrála doskonala I. (4 nastoupily, 11 měsíců). Získala titul Zwyciezca Mlodziezy a Najl. Junior w Rasie. Na výstavě bylo opravdu letně a přímo šílené vedro. Nemít přístřešek a chlazení pro Mayby, tak tam nevydržíme. Do finálových odpoledních soutěží jsme ale nečekali........foto z výstavy zde.

14.7.2013 Mezinárodní výstava psů Warszawa - Iver Iceman, třída vítězů, výborný 2 (6 přihlášených, Iver stále nejmladší ve třídě šampiónů) foto zde a Ma Baker av Hiselfoss (Mayby), třída mladých výborná 1 (9 přihlášených, nastoupilo 8), Youth Winner, k tomuto úžasnému vítězství Mayby přidala vítězství při klání s vítězným psem ze třídy mladých a získala ještě BEST JUNIOR. Foto zde. Užili jsme si nádherný víkend ve společnosti přátel, moc díky za krásný víkend Gosiu i Roberte!

30.6.2013 BESKIDZKA WYSTAWA PSOW Ustroň - Ma Baker, třída mlodziezy (mladých), excellent 2 (z 11-ti přihlášených, 8 nastoupilo). Na prvním a našem druhém místě vyhrály nejmladší fenky. Pršelo a byla hrozná zima. Foto zde.

25.6.2013 30.12.2006 - 25.6.2013 odešel za duhový most Alp ze Starobělské samoty. Ve vzpomínkách se vybaví to největší štěňátko z vrhu A, rozumně dozorující hry všech ostatních sourozenců a zasahující v případě pomoci slabším. Děkujeme rodině p. Bárty za zprávu a také za péči o Alpa........

2.6.2013 MVP Nitra, neděle, CH. Iver Iceman av Hiselfoss, třída šampiónů V3. Velkou radost nám udělal i Erato, který nám vrací pohledem Bravu, získal BOB junior, moc gratulujeme a díky za krásný víkend. Foto ze soboty i neděle zde.

31.5.-1.6.

Celoštátná výstava psov Senec - Iver V4, Ma Baker V (třída mladých, 7), MVP Nitra, sobota - CH. Iver Iceman av Hiselfoss, třída šampionů V3, Ma Baker av Hiselfoss, třída mladých V3 (ze 6 fen). Oba nastupovali ve svých třídách vždy nejmladší a asi si ceduli s číslem 3 hlídali :-). Po výstavě přišel relax a koupání v Senci, což Iver miluje a Mayby (Ma Baker) začíná taky. Foto výstava Senec zde.


25.5.2013

Klubová výstava SKŠSP, Veľký Meder, Slovensko - Ma Baker av Hiselfoss a Iver Iceman av Hiselfoss získali třetí místo. Ma Baker poprvé ve třídě mladých se rozhodně neztratila (rozhodčí Zoltán Baffia, HU) a Iver ve třídě šampiónů byl nejmladší (rozhodčí Svante Frisk, SE). Iver obdržel i 2x pohár za vítězství v Psovi roku a Mladém psovi roku. Také Honzík v junior handlingu s Mayby (Ma Baker) vyhráli 4. místo, opět nejmladší :-). Výstava byla v nádherném prostředí provázena slovensko-maďarskou hudbou a také vystoupením tanečníků v lidových krojích. Nechyběla zabíjačka a počasí vyšlo skvěle. Foto zde.


18.5.2013 Setkání v Plesné - a je to tu zase.....krásné setkání s páníčky vrhu B. Rodinka od Bereniky nás opět všechny přivítala u sebe. Bylo fajň se vidět, poklábosit, projít se klidným lesem, přebrodit mokřiny i potůček. Sešli jsme se, pochutnali si na domácím chlebu, bylinkovém másle, dortíků z Olííííís (někteří je prý viděli poprvé v životě ty zákusky..... což není pravda) a probrali novinky i zážitky z cest, např. Azory, USA, Izrael.......díky moc a rádi jsme viděli páníčky od Bereniky, Bessi (Charlotty), Bona, vzali jsme sebou Ivera, Andy ze Starobělské samoty. Foto zde.

11.5.2013 Speciální výstava ŠSP, Rožnov pod Radhoštěm. Ma Baker av Hiselfoss, třída dorostu (6-9 měsíců), velmi nadějná, 2. místo z 12 přihlášených fen. Iver Iceman av Hiselfoss, třída šampiónů, výborný z 15 přihlášených psů (druhý nejmladší). Na výstavě počasí vůbec nevyšlo, v pátek jsme stihli něco večer ugrilovat a začal padat déšť. Takhle to bylo až do neděle, takže běhalo se v blátě, mokří, ale zase díky toho bylo vidět kostry a chlupy nic nemohly schovat. Krásné výsledky na výstavě klubu a super setkání s přátely. Přijeli Pepa s Helenkou (na fotce s jejich Avanesse) a Dan s Marcelkou (na fotce Charlotta, která dopadla výborná 6-tá z 16). Moc díky za príma víkend. Fotky zde.

26.4.-1.5. A vyrazili jsme na prodloužený výcvikový víkend. Foto zde.

21.4.2013 Konečně je tu jaro a tak je čas trošku cvičit a tahat. Takže první ten nejsilnější ze smečky....Iver

14.4.2013 Národní výstava psů Ostrava - Iver Iceman, třída vítězů, V1 ,naším překvapením bylo, že nastupoval sám, což se stává málokdy, většinou běhání v blátě na této výstavě asi dost účastníků odradilo. O to víc se může stát, že není titul CAC zadán, pan rozhodčí Piskay (SK) titul CAC Iverovi zadal s hodnocením zaslouženě. A malá (už velká) Ma Baker dnes měla výstavní premiéru, v souboji vyhrála, VN 1, foto zde. Po dlouhé době počasí na výstavě v Ostravě vyšlo............foto psi zde.

7.4.2013 Krajowa wystawy ZABRZE, Iver Iceman, 1.místo, CWC. Tímto vítězstvím Iver splnil podmínky přidělení titulu šampiona a přidal ve svých 2 letech a 1 měsíci věku k titulu Slovenský šampion i titul POLSKÝ ŠAMPION. Výstava se konala venku a sníh, bahno, jezera roztálého sněhu se Iverovi moc líbila. Někteří jedinci, ale měli problém v tomto běhat. Foto zde.

24.3.2013

Všechny štěňátka po otci CH YOYO Van`t Rijkenspark a matce JCH DOLCE VITA Bersett jsou již zadána.


23.3.2013 VICTORY SHOW - Champion of champions Bratislava, třída šampiónů, Iver vyhrál V1, CAC, titul Victory Winner 2013. Foto zde.

19.3.2013 Procházka s Iverem, Mayby a Andy ze Starobělské samoty, trošku cvičení a česání smečky, foto zde.

11.3.2013 Správný bernský salašnický pes musel na dvorech sedláků pomáhat a hlídat. Nesměl být agresivní či trhat. No a tak Iver si tohle vyzkoušel, byl přítomen jako správný salašník domácí zabíjačce........no a osvědčil se na jedničku. Získal přezdívku "pan profesor", protože na vše bedlivě dohlížel a nic nesežral. A když ho schválně pomazali na tlamě od krve, tak si to nechal a byl zcela rozvážný a úplně v klidu, foto zde.

6.3.2013 První skoro jarní procházka, sníh roztál a sněženky už vyrůstají. Takže nastal čas se podívat i k vodě. No a samozřejmě Iver do mí musel skočit a zaplavat si. Mayby si vodu taky vyzkoušela, ale nemuselo to být s rozběhem z dvoumetrového srázu. Takže meandry Odry zkontrolovány, stopy začínají. Dane, přidáš se? Foto z procházky zde.

1.3.2013 CH. JCH. Iver Iceman av Hiselfoss slaví 2 roky. Na poli výstavním stihl splnit podmínky pro získání šampióna mladých i šampióna Slovenska, získal 2x čekatelství CACIB, 1x res.CACIB, započal šampionáty Polska, Maďarska, Rakouska. Vyhrál PSA ROKU i MLADÉHO PSA ROKU 2012, splnil podmínky pro uchovnění a je tedy krycím psem. Při výcviku mu jdou stopy, obrany a hlavně má skvělou povahu, takže si svou smečku šéfuje, ale je i velký ochránce. Díky za to, že tě máme a vše nejlepší posíláme i bráškovi a sestrám do Norska, Itálie. Happy Birthday !!!! Thanks Gro!

22.2.2013 Hezké narozeniny vrhu B (Baronku, Bastienku, Bonošku, Brixi, Bradley, Bereničko) a vzpomínky na Bí, Bessi, Becky. 5 let.........tak doufejme dostanete obrrrr dort. Posíláme pozdravy.

21.2.2013 Přidán přehled úspěchů na stránce NAŠI PSI, Iver Iceman av Hiselfoss.

14.2.2013 CH. JCH. Iver Iceman av Hiselfoss vyhrál 1. místo PES ROKU 2012 SKŠSPna Slovensku a také vyhrál 1. místo MLADÉHO PSA ROKU 2012 na Slovensku. Zvítězil tedy v obou kategoriích.

1.2.2013 Přišly nám pozdravy a fotky od Amélie ze Starobělské samoty, která žije se svou rodinkou v Opavě. Krásný e-mail, dovolíme si citovat...... už jsme se dlouho neozvali a asi Vás taky zajímá, jak se vede naši Amálce. Je pořád skvělá, vitální a jsme šťastni, že ji máme..........moc děkujeme a posíláme nejen po e-mailu, ale i takto mnoho pozdravů od nás.

27.1.2013 MVP Trenčín, Slovensko - JrCH. Iver Iceman av Hiselfoss získáním res.CAC v mezitřídě splnil podmínky pro udělení titulu ŠAMPION SLOVENSKA............takže ve věku 23 měsíců se může pyšnit i titulem SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY (THE SLOVAK BEAUTY CHAMPION). Foto z výstavy zde.

21.1.2013 1. miesto PES ROKA 2012 na Slovensku, plemeno BSP – vyhrál náš IVER ICEMAN AV HISELFOSS, získáním 167 bodů u Slovenského klubu švajčarskych salašníckych psov. Máme velkou radost !!!!!!!!

20.1.2013 Bedzin, Polsko, Krajowa wystawa psow, rozhodčí Vincent O´Brien (IRL), Iver Iceman, mezitřída, 2.místo, foto z výstavy zde.

13.1.2013 JrCH. Iver Iceman av Hiselfoss, přehled největších úspěchů roku 2012, kterých Iver do věku 21 měsíců dosáhl a že jich není málo : 2xCACIB, 1x res.CACIB, 4xCAC, 4xCWC, 1xCACA, 3x res.CAC, 3xCAJC, Slovenský šampion krásy mladých, Crufts qualified 2013, splněna bonitace podzim 2012. Ma Baker av Hiselfoss včera dosáhla 5 měsíců, Andy ze Starobělské samoty 6 let. Všichni ve smečce jsou spokojení i s Ebi-Eileen Atkins Janovský dvůr, RTW (4 roky). A také nám konečně napadlo hodně sněhu!

6.1.2013 NVP Brno (Olomouc) - foto z výstavy zde. Výstava byla plná balónků, každý kruh měl svůj a po ukončení posuzování v jednotlivých kruzích balónky postupně mizely. Dle hodnocení pana rozhodčího v závěru byla mezitřída velmi kvalitně obsazena u fen i psů. Iver získal posudek.....dostatečně vysoký a mohutný pes s výraznou samčí hlavou, chrup v pořádku, trochu rušivě na hlavě působí trochu nesymetricky rozložená bílá, velmi pěkné zaúhlení. Přestože se jedná o velmi pěkného psa musím vytknout ne ideálně nesený ocas v pohybu. Rozhodčí p. Janda.

 

 

design by WEB-STUDIO