wz
Ze starobělské samoty Chovatelská stanice

Vítáme Vás v chovatelské stanici ze Starobělské samoty.

 

NOVINKY
NAŠE FENY
ŠTĚŇATA
IN MEMORIAM
FOTOGALERIE
CANISTERAPIE
KONTAKT
ODKAZY
KNIHA NÁVŠTĚV
 

 

Novinky 2010

31.12.2010
Silvestrovský výšlap Pustevny 2010, každoroční setkání berňáků - letos se sešlo 65 psů s páníčky, pár fotek zde. My s Andy a Ebi jsme se setkali se spoustou kamarádů i s našimi odchovy Becky, Bonem, Bessi ze Starobělské samoty.

23.10.2010 Baron ze Starobělské samoty se zařadil mezi krycí psy v ČR, podrobnější info o Baronkovi zde . Paničce moc gratulujeme a děkujeme za krásnou výchovu.

3.10.2010 KRAJOWA WYSTAWA Rybnik (národní) - Bravo, mezitřída feny, V4 (v konkurenci 6ti), foto zde.

26.9.2010
NVP Brno - Baron ze Starobělské samoty, třída otevřená (psi) získal 2.místo, titul res.CAC (7přihlášených psů). Děkujeme za skvělé zprávy a posíláme gratulace. Foto od p.Zuzky zde.

23.9.2010
Nácvik obran, figurant p.Košťál. Ebi i Bravo pravidelně trénují obrany. Tento týden byl opravdu velký počet účastníků, fotky z mobilu zde.

19.9.2010
Zářijový nácvik stop - Ebi a Bravo stále trénují nejen klasickou poslušnost a obrany, ale i stopy. Ebi jdou stopy moc dobře. Bravo je nedočkavá, ale hlavně je to baví a moc se na stopu těší. Fotky zde.

11.9.2010
Národní výstava Warszawa - Bravo, feny mezitřída 1.MÍSTO, CWC, postoupila do souboje mezi fenama, který také vyhrála a porazila fenu z třídy otevřené i ze třídy šampionu - ZWYCIEZCA (suki), v závěrečných soutěžích své vítězství opět potvrdila v souboji i se psy a vyhrála celou rasu - ZWYCIEZCA RASY (BOB - Best of Breed) . Rozhodčí skvěle a poctivě velice dlouho prohmatávala každého psa, kontrolovala každou kůstku ocasu a především hodnotila pohyb, kde ji Brava přímo uchvátila. Také s hodnocením výborná šetřila a dobré uměla také rozdat. Příhlášeno 45 psů a fen. Toto vítězství patří hlavně CHS Bersett (Robertovi i Gosie), kteří nám Bravu svěřili a na výstavu dokonale připravili. Pár fotek zde.

22.8.2010
Mezinárodní výstava DUODANUBE CACIB, Bratislava - Bravo, mezitřída feny, V2, res.CAC. Tento den bohužel zemřel pejsek, který den předtím vyhrál BOB a to zřejmě vlivem přehřátí. Úspěch a prohry jsou nedílnou součástí života, ale vždy citově zasáhnou. Pár fotek z výstavy z obou dnů zde.

21.8.2010 Mezinárodní výstava DUODANUBE CACIB, Bratislava , DUODANUBE - Bravo, mezitřída feny, V2, res.CAC. Foto zde.

15.8.2010 Krajská výstava Ostrava, Bono ze Starobělské samoty získal V1, titul Krajský vítěz. Moc gratulujeme.

14.8.2010 Naše feny - Andy, Bravo, Ebi. Dopsány výstavní úspěchy.

2.7.-6.7.2010
IV.ročník přátelského setkání ze Starobělské samoty. V sobotu provedly ''čtyři mušketýrky'' výšlap na Lysou horu, zbytek B-vrhu zůstal na Visalájích a oddávali se odpočinku, koupání a různým jiným činnostem. Po návratu z výletu přišly na řadu obrany a večerní posezení u ohně, kde nechybělo odhalení tajemství starobělského kotlíku. V neděli již celá smečka ze Starobělské samoty se vydala na naučnou stezku ke Švarné Hance (kde jsme bohužel utrpěli úraz). V pondělí se s námi někteří rozloučili a ti, co vytrvali měli na programu pasení oveček a před večerkou jsme stihli ještě obrany II. Vzhledem k tomu, že s námi setrvaly rodinky od Prahy i z J.Čech, tak jsme šli spát okolo jedenácté. Doufáme, že se Vám všem IV.ročník přátelského setkání ze Starobělské samoty líbil jako nám. Všem děkujeme za skvělou náladu a nádherné chvilky prožité s Vámi.

20.6.2010
INTERCANIS, Mezinárodní výstava Brno - Baron ze Starobělské samoty, třída otevřená, 3.místo, výborný (6 přihlášených), Bravo - mezitřída feny, 3.místo, výborná. Baronkovi gratulujem! Fotky od Baronka (p.Petry a p.Zuzky) zde, děkujeme.

12.6.2010
Plesná, repete - páníčci od Bereniky náhradou za deštivé počasí nás pozvali na vaječinu, takže jsme vzali domácí vajíčka a jeli. Naopak bylo ukrutně slunečno, ale vaječina i vycházka lesem se skvěle vydařila. Foto zde.

6.6.2010 Mezinárodná výstava psov NITRA - naše Bravo, feny mezitřída, V2, res.CAC. Foto zde.

30.5.2010
Svod - Ebi prošla dnes svodem a svodová karta obsahuje podrobné hodnocení s kódem exteriéru B3H1BI4J2K2L1AM1AZ1. Potvrzeno ve výkonnostním průkazu psa.

28.5.2010
Příjmáme záznamy na štěňátka - díky skvělému přístupu majitelů otce vrhu C máme nakryto. Při tomto krytí jsme zažili to, co se nám doufejme už nikdy nestane. Již se blížil den D a v tom nám oznámili majitelé rok domluveného zahraničního krycího psa o jeho indispozici. Již jsme nedoufali, že v tak krátkém termínu dohodneme skvělého otce našeho očekávaného vrhu. Povedlo se a moc děkujeme manželům Chroboczkovým za tak velmi vstřícné jednání!!!

22.5.2010
Setkání vrhu B ze Starobělské samoty u rodinky Tylčerů v Plesné. Měli jsme možnost poznat krajinu Ostravy-Plesné, ani jsme netušili, jak tam mají nádherně. Rodinka Bereniky nás všechny pozvala na procházku lesem po okolí. Po vydatném dešti v posledních dnech v lese bylo trošku více vody, úžasná cesta s úkoly např. přeskoč vyvrácený strom, překonej 1,2m potok a bahníčko na šíři cesty. Aspoň jsme všichni měli možnost zažít trošku adrenalinu a nám se moc, moc, moc líbilo. Díky za pozvání a na Plesnou budem vzpomínat - v dobrém! Marcelce díky za převoz řidičů. Foto zde.

15.-16.5.2010
Springduodanube Bratislava, Bravo, mezitřída, výborná 4.místo v sobotu, v neděli Bravo mezitřída, VD. Na výstavě jsme byli v mezitřídě "na zkušenou" nejmladší. Sice jsme mohli být ještě v mladých, ale mezitřída nás lákala. Sešli jsme se s naší rodinnou CHS Bersett. Dostali jsme moc cenných a skvělých rad spojených s výstavní přípravou. Radost jsme na výstavě měli velikou, Caramba Bersett byla oba dva dny na 2.místě ve třídě mladých a starší sestřička z vrhu A - April Bersett vyhrála ve třídě šampiónů v sobotu CAC SR, CACIB, BOB, BOG. V neděli April Bersett vyhrála CAC SR, CACIB, BOB, 2.místo BOG. Gosia i Robert moc, moc, moc gratulujem a hlavně děkujeme!(wiele obdibujeme ojciec Roberta).Foto ze soboty zde , z neděle zde.

14.5.2010 Bono ze Starobělské samoty, přišla nám radostná zpráva od páníčků o výsledcích rentgenů, máme velkou radost, DLK 0/0, DKK A/A, OCD negat.,(MVDr.Decker) Takže takhle krásné výsledky má už z vrhu B - Bessi, Bianca, Becky, Baron, Bono.

10.5.2010 Jarní pozdrav přišel od páníčků Bastiena ze Starobělské samoty z Haloun. Díky a taky posíláme pozdravy.

7.5.-9.5.2010 Klubová výstava švýcarských salašnických psů - Bianca ze Starobělské samoty - V, třída otevřená, Bravo - VD, mezitřída, Becky ze Starobělské samoty, - V, třída otevřená, Baron ze Starobělské samoty - VD, třída otevřená, Bono ze Starobělské samoty - D, třída otevřená, Bradley ze Starobělské samoty - D, třída otevřená. V některých třídách byli rozhodčí přísní, ale tak už to chodí. Pár našich fotek zde a zde.

30.4.-2.5.2010
Víkend ve Vrbně pod Pradědem - víkend byl relaxačně-výcvikový. Konečně jsme skočili metrovku, Ebi zvládla A-čko (skutečně 1,80 napevno ustavené) na první pokus a velmi hladce. Ebi, Bravo i Andy si propilovaly poslušnost a stopy. Taky jsme uvařili kotlíkový gulášek, grilovali a odpočívali. Pár fotek zde. Foto od p.Věrky zde.

25.4.2010
Mezinárodní výstava České Budějovice - Bianca ze Starobělské samoty, 4.místo, V, třída otevřená (z 12-ti fen). Páníčkům za krásné předvedení děkujeme a gratulujeme!

24.4.2010
Zkoušky ZOP, ZK0 Svinov - Bravo, Ebi dnes úspěšně složily zkoušku ZOP. Ebi měla zkoušku povinně tréninkově při přípravě na ZM. Chválíme skvělou přípravu a průběh zkoušek. Foto ze ZKO Svinov od p.Věrky zde.

24.4.2010
Přijmuli jsme výzvu od Jardy o další chovatelský úspěch, tentokrát ne v oblasti kynologie, ale drobné drůbeže. Za týden probíhá oficiální vážení našich přírustků. Motivační foto pro Jardu zde. Jardo holky se byly zrovna vykoupat a teď se vyhřívají a kynou na sluníčků.

11.4.2010 Národní výstava psů Ostrava - Bravo, 2.místo, V, třída mladých (20 přihlášeno, 15 nastoupilo), Berenika ze Starobělské samoty, 2.místo, V, třída otevřená ((7 přihlášeno, 5 nastoupilo), Bessi ze Starobělské samoty, 3.místo, VD, třída otevřená, Becky ze Starobělské samoty, 4.místo, VD, třída otevřená, Bono ze Starobělské samoty, VD, třída otevřená (7přihlášených), Ebi (RTW), třída mladých, VD, (11 přihlášených fen). Vystavujícím moc gratulujeme. Foto zde. Foto od Kari zde.

8.4.2010 Fotky z Pusteven od manželů Porubových. Poštou nám přišlo překvapení v obálce, CD s fotkama z Pusteven od našich kamarádů manželů Porubových, moc děkujeme a přidáváme ke shlédnutí - zde.

4.4.2010
Velikonoční výšlap Pustevny - jako každý rok jsme se moc těšili na akci pořádanou našimi kamarády z CHS Gasadela. Výšlap jsme si užili, i když bylo řádně větrno. Dokonce se podařilo trhnout rekord - dle posledních zpráv bylo na Pustevnách 105 pejsků a fenek se svými páníčky. Pár fotek našich zde, od Páji fotky zde a video od Páji zde.

31.3.2010
Obrany, ZKO Svinov. Dnes jsme si obrany opravdu náležitě užili. Na obranách byli konečně jen 3 psi (děkujeme všem členům ZKO Svinov) a tak jsme maximálně využili odpočatého figuranta Jardy. Pár fotek z obran zde.

30.3.2010 Březnový nácvik revírů a poslušnosti, ZKO Svinov. Foto z poslušnosti zde a foto z revírů zde.

30.3.2010
Přišly nám výsledky rentgenů Ebi (RTW), ale až tak velkou radost nám neudělaly, DLK 0/1, DKK C/A, OCD negat., (MVDr. Petráš). Genetika nám v případě Ebi až tak nepřála, ale i přesto je to naše "můra-miláček"!

27.3.2010 Mezinárodní výstava Katowice, pár foteček zde.

25.3.2010 Odpolední stopy a běhání s Bessi, foto.

24.3.2010
Brix ze Starobělské samoty, z míst nedaleko Prahy nám přišel pozdrav od páníčka a aktuální fotečka. foto zde.

23.3.2010 Přišly nám výsledky rentgenů Bravy, máme velkou radost, DLK 0/0, DKK A/A, OCD negat.,(MVDr.Snášil CSc.)

10.3.2010
Připravujeme IV.ročník přátelského setkání pejsků a fenek ze Starobělské samoty v termínu 2.-6.7. (v době svátků). Zveme vrh A i B, nutno potvrdit účast do 25.3. z důvodu zajištění ubytování. Vzhledem k tomu, že nebudou štěňata, do batohu přibalit alpu, letos si konečně užijeme výšlapy do okolí.

9.3.2010
Přišly nám pozdravy od páníčků Aidy ze Starobělské samoty ze Zastávky u Brna. Aida dělá velkou radost páníčkům a hlavně vnoučkovi, se kterým vymýšlí určitě lumpárny. Posíláme pozdravy!

27.2.2010 Únorová vycházka - Ebi, Andy, Bravo si zařádily na polích i ve vodě v Poodří. Pár foteček je tady.

25.2.2010
Nácvik revírů a hot-dogový výcvik poslušnosti. Protože začlo tání na cvičáku se vytvořily obrovské rybníky s vodou, pár foteček ZKO Svinov zde.

22.2.2010
Narozeniny B-vrh. Přejeme vše nej..... miláčkům z vrhu B, jejich rodinkám, páníčkům děkujeme za vynikající péči, výcvik, výstavní úspěchy !!!!!!!!

21.2.2010
Výcvik poslušnosti a obran - výcvik se opět vydařil a dobroty palačinky s buchtou od výcvikářky Ivanky a paničky od Amber (doga) Simonky byly skvělou tečkou. Jarda Novotný s Věrkou dodali k vrcholu blaha čínskou polévku firmy DODO (dovařit doma). Foto ze Svinova zde.

18.2.2010 Nácvik revírů - řízky měla pouze Ebi s páničkem, takže prýýýý byly dobré :-). Foto ZKO Sviniv zde.

11.2.2010
Řízkový výcvik - výcvik poslušnosti a revírů. Byla pěkná zima, ale všichni jsme se těšili na závěr plný řízků. Mňam, mňam. Foto zde.

7.2.2010
DUO-CACIB BRNO, neděle - Bravo, feny - třída mladých, výborná (13 přihlášených). Známku výbornou obdrželo pouze šest fen. Rozhodčí p.Adlt.Foto zde.

6.2.2010
DUO-CACIB BRNO, sobota - Bradley ze Starobělské samoty, psi - třída otevřená, V, 4.místo (z 10 přihlášených), Baron ze Starobělské samoty, psi - mezitřída, VD (z 10 přihlášených), Bravo,feny - třída mladých, výborná, 2.místo (z 18 přihlášených), Ebi, feny - třída mladých, V, 4.místo (z 7 přihlášených). Bradleymu i Baronkovi chválíme krásné předvedení. Rozhodčí p.Eberhart (D) posuzoval opravdu důkladně a výbornou většinou obrdželo prvních 4-5 jedinců ve třídě. Foto zde.

22.1.2010
Kynologický ples - ve společenském jsme se sešli na výborné akci, nechyběla ukázka tance se psem, kouzelník, plesání na parketu a skvělá zábava. Už nyní se těšíme na příští ročník. Foto od Páji zde.

10.1.2010
Výcvik revírů a obran ZKO Svinov - sněhová kalamita nás neodradila. Sněhu bylo opravdu hodně, fotky od p.Mašové zde, fotečky naše.

9.1.2010
Hanácká národní výstava Olomouc - Baron ze Starobělské samoty, mezitřída, 1.místo (v konkurenci 4 psů), CAC, Becky ze Starobělské samoty,mezitřída, výborná 5 (v konkurenci 8 fen), Ebi, třída mladých, VD 2.místo (v konkurenci 4fen), Bravo, třída mladých, 1.místo (v konkurenci 10 fen), CAJC, nejlepší mladý plemene. Video o nejlepšího mladého plemene od Ivči s Jimíkem zde . Video o vítěze plemene, BOB, kterého se Bravo účastnila od Ivči zde. Pár fotek zde, přídavkem ještě fotečky od Páji zde a od Ivči s Jimíkem zde. Baronkovi i Becky děkujeme za krásné předvedení !!!

4.1.2010
První cvičák v roce 2010 - nácvik poslušnosti a obran v Ostravě-Svinově. Prospělo to jak psům, tak i nám vzhledem ke svátečnímu obžerství. Přebytečná kila shazovaly holky i my. Teď opět začneme cvičit pravidelně, jak s našimi-vašimi štěňátky o sobotách, tak v neděli na ZKO Svinov, protože se připravujem a chceme na zkoušky. Dle dnešního figuranta a výcvikáře p.Novotného doporučení pro Ebi na příští výcvik obran Orbitky. Fotky od p.Mašové z dneška zde.

1.1.2010 Vítáme Vás v roce 2010.

 

 

design by WEB-STUDIO