wz
Ze starobělské samoty Chovatelská stanice

Vítáme Vás v chovatelské stanici ze Starobělské samoty.

 

NOVINKY
NAŠE FENY
ŠTĚŇATA
IN MEMORIAM
FOTOGALERIE
CANISTERAPIE
KONTAKT
ODKAZY
KNIHA NÁVŠTĚV
 

 

Novinky 2009

31.12.2009 Pustevny 2009 - každoroční Silvestrovské setkání berňáčků na Pustevnách, pořádané našimi kamarády z CHS Gasadela. Setkání s kamarády se i přes mlhu vydařilo na jedničku, pár fotek zde.

30.12.2009 Narozeniny vrhu A - přejeme všem z vrhu A vše nej, nej, nej..... k 3-tím narozeninám. Pozdravy s fotečkami nám poslali páníčci Anryho a Amélie. Moc děkujeme.

Vánoce Všem "našim", odrostlým štěňátkům, přátelům a kamarádům přejeme poklidné svátky vánoční prožité se "svými", fotečka pod vánočním stromkem zde.

6.12.2009 Mezinárodní výstava Nitra -na Mikuláše jsme se vydali na výstavu, Bessi ze Starobělské samoty, mezitřída, VD, v konkurenci 10fen, Bessi získala krásný posudek, krásné předvedení, ale známku ovlivnilo "přelínání srsti". Bravo, třída mladých, VD, 3.místo, v konkurenci 5 fen, Ebi, třída mladých 2.místo,VD, pár foteček zde.

28.11.2009 Stopy a výcvik - pár foteček z dnešního výcviku od "fotoreportéra" Páji zde.

15.11.2009 Výcvik - dnes Ebi s Bravou opět čekal výcvik a obrany. Sluníčko krásně svítilo oba víkendové dny, takže bylo suprově. U obou se začíná probouzet zájem o figuranta. Ebi i Bravo si párkrát kously (i do živého :-) ) k naší spokojenosti. Foto pořízené p.Mašovou na cvičáku v Ostravě-Svinově ( figurant p.Novotný, ZKO Svinov,) zde.

14.11.2009 Listopadové stopy - na stopy se sešli Becky, Bessi, Bono, Ebi, Andy, Bravo. Na výcvik přibyla ještě Bernie. Pár foteček zde.

25.10.2009 Nácvik obran na Jižní Moravě - výcvik obran s V.Glisníkem, J.Labíkem, které nám doporučil Vašek Kaskoun. Po dlouhé době jsme Vaška rádi potkali a probrali "novinky". Fotky zde.

24.10.2009 Říjnové stopy - dnes nám konečně nepršelo, Pája zachytil stopičky i část výcviku. Becky i Bessi jsou šikulky, nejdřív jim nešlo pochopit, že není žádná mňamka na stopě, ale přesto to zvládly. Bono s Andy jim šlapou na paty a pro Ebi i Bravu je stopa zábava a pořádná. Video od Páji zde.

18.10.2009 Krajowa Wystawa v Zabrze - Baron ze Starobělské samoty, mezitřída, 1.místo, výborný ze 4 přihlášených psů. Máme obrovskou radost a mooooc gratulujeme!

18.10.2009 Klubová výstava rottweilerů Chrudim - Ebi, třída mladých 4.místo ze 7 přihlášených fen

10.10.2009 Stopy - Becky s Bessi už jsou príma-stopařky, páníčci si prohodili našlápnutou stopu. Bono, Andy jsou také lepší a lepší. Ebi a Bravo už pochopily, že je to zábava, protože najdou i mňamku. Stopy v dešti jsme si hezky užili.

4.10.2009 Krajowa Wystawa v Rybniku - Bravo, třída mladých 3.místo. Ebi hárala takže musela zůstat doma.

27.9.2009 Bonitace Mladá Boleslav - Bianca ze Starobělské samoty úspěšně prošla bonitací s krásným bonitačním posudkem, majitelům posíláme obrovské gratulace. Bianco udělala jsi nám obrovskou radost!!!!!!!

26.9.2009 Zářijový výcvik - Pája přidal krátké video z výcviku do návštěvní knihy.

4.9.-12.9.09
Chorvatsko se všemi našimi psy - vyjeli jsme na týden učit plavat naše mlaďochy. Andy, Ebi, Brava i Deny ochutnaly mořskou slanou vodu, nechyběla i Bessi se svými páničky Marcelou a Danem, také jsme poznali nové kamarády Ivču, Dalibora. Hovawarti z Prahy z Barte Prim přijeli do Chorvatska také a tak jsme vymýšleli i dětem bojovky. Počasíčko i moře prostě nádhera, pár foteček zde.

19.8.2009
Bianca ze Starobělské samoty - výsledek rentgenů, 0/0, A/A, OCD negat., vyhodnocení MVDr.Snášil, CSc. z Brna. Gratulujeme!! Z takto krásných výsledků "našich" máme obrovskou radost. Pochvala za péči patří i páníčkům.

8.-15.8.09
Výcvikový tábor "Přátelství". Zažili jsme týden plný výcviku, zážitků a družstva "Správných sv...", pár foteček od Tyslíků zde

10.8.2009 Baron ze Starobělské samoty - výsledek rentgenů, 0/0, A/A, OCD negat., vyhodnocení MVDr. Decker, gratulace a pochvala páníčkům za skvělou péči!!!

9.8.2009 Krajská výstava psů Ostrava - Becky ze Starobělské samoty, mezitřída, V, 1.místo, Bono ze Starobělské samoty, mezitřída V, 1.místo, Baron ze Starobělské samoty, mezitřída, V, 2.místo. Všem našim odchovancům a jejich páníčkům díky za skvělé předvedení a krásné umístění.

26.7.2009 Létání Frýdlant - dnes jsme výcvik nahradili zážitky z letiště, díky skvělým páníčkům vrhu B jsme měli možnost podívat se na krásy Frýdlantu a okolí z ptačí perspektivy. Zaletěli jsme až do Staré Bělé, viděli Lysou a Hukvaldy. Samoťáci i se svými svěřenci vydrželi "hukot" startujících letadel i přesto, že jsme stáli hned vedle přistávací dráhy. Ještě jednou všem za tento super-zážitek děkujeme!!!!!!Fotky z ptačí perpektivy osobně nafocené zde . Foto od Páji zde.

25.7.2009 Krajská výstava Žebětín, opětovně jsme socializovali náš dorost. Eileen (Ebi) - VN 1.místo, třída dorostu, Bravo - VN 1.místo, třída dorostu, Andy ze Starobělské samoty, 1.místo, třída otevřená, foto zde

10.7.2009 Další skvělá zpráva, štěně Bessi ze Starobělské samoty - výsledky rentgenů, 0/0, A/A, OCD negat., vyhodnocení MVDr.Snášil, CSc. z Brna. Gratulujeme!!!

5.7.2009 národní výstava, 35.Beskidzka wystawa Bielsko-Biala, Ustroń - Bravo vyhrála 1.místo (konkurence 3), WO, rozhodčí Malgorzata Halas, Eileen (Ebi) vyhrála 1.místo, WO, rozhodčí A.Rogowska, titul BIS szczenie

30.6.2009 Další foto z III.ročníku přátelského setkání na Visalájích od páníčků Bona foto - zde .

29.6.2009 Becky ze Starobělské samoty nám udělala radost - výsledky rentgenů, 0/0, A/A, OCD negat., vyhodnocení MVDr. Snášil, CSc. z Brna. Gratulujeme!!!!!!

26.-28.6.2009 III.ročník přátelského setkání na Visalájích - v pátek po příjezdu nás čekalo "překvapení samoťáckého kotlíku", na pejsky i fenky ze Starobělské samoty i s páníčky a rodinkami jsme se moc těšili. Všichni krásně vyrostli, v sobotu nás čekal nejen výcvik, ale i ráno stopičky a výlet na Bílý kříž. Zvládli jsme pejsky i dítka. Večer studené mísy, maso z jelena i divočáka od páníčků Biancy, štiky ze Švédska, fantastičtí utopenci od Becky a dobrůtky od všech. V neděli jsme přes prši-počasí stihli vyhodnocení. Od rodinek našich odchovanců jsme dostali překvápko, vyhlídkový let, takže uvidíme Ostravu z ptačí perspektivy a přitom budou všichni naši nám držet pěsti.......DĚKUJEME. Foto zde od Becky (Pája).

14.6.2009 Racibórz, Krajowa wystawa, Baron ze Starobělské samoty, třída mladých, výborná, 2.místo (v konkurenci 6), moooooc gratulujeme Baronkovi i paničce za přípravu

6.6.2009 Oblastní výstava Valašské Meziříčí - Andy ze Starobělské samoty, třída otevřená, výborná, 1.místo, vítěz třídy, Oblastní vítěz, Bravo - třída štěňat, velmi nadějná, 1.místo

30.5.2009 Bradley ze Starobělské samoty složil 18.4. zkoušku ZZO, už byli i na závodech se svou paničkou a Bred se umístil na pátém místě z 34 psů. Moc gratulujeme jemu i Cliffovi a páníčky chválíme.

9.5.2009
Speciální výstava KŠSP - Becky ze Starobělské samoty, třída mladých, výborná z 59 přihlášených fen, Bianca ze Starobělské samoty, třída mladých, výborná, 3.místo z 59 přihlášených fen, Andy ze Starobělské samoty VD z 39 přihlášených fen, kdy rakouská rozhodčí s výbornými opravdu velice šetřila. Brava a Ebi byly pouze na nasátí výstavní atmosféry. O víkendu jsme s páníčky s vrhu B - Becky a Biancy okusili teplotu řeky Bečvy v Rožnově p.Radhoštěm, navštívili lanové centrum. V neděli na svodu nám Becky udělala svým krásným posudkem velkou radost. V Rožnově bylo rušno a krásně. Foto1 a foto2.

1.5.2009 Prvomájový výlet - s celou smečkou jsme zajeli na návštěvu za Becky a její rodinkou na Morávku. Zase jsme trošku fotili my i páníčci Becky. Andy, Ebinka i Brava poznávaly kouzla naší přírody. Foto.

26.4.2009 MVP České Budějovice, Bianca ze Starobělské samoty, výborná, třída mladých. V konkurenci 22 přihlášených fen pouze 9 získalo známku výborná, mezi nima i Bianca. Blahopřejeme k úspěchu a moc děkujeme páníčkům za suprové předvedení a přípravu Bí. Foto zde.

25.4.2009 Bono má své stránky. Další naše zlatíčko má své stránečky, po Becky i Bono. Jeho páníčci nám udělali velkou radost a moc chválíme. Více v odkazech a také zde .

12.4.2009 Velikonoční Pustevny - vyšlápli jsme si k soše Radegasta. Akce pořádaná našimi kamarády z CHS Gasadela se opět i s počasím úžasně vydařila. Becky a Andy ze Starobělské samoty potkaly spoustu berňáckých kamarádek a kamarádů. Brava a Ebi ještě zůstaly doma. Foto1, foto 2

11.4.2009 Velikonoční výcvik. Na stopách se moc dařilo Bessi, stopy jí jdou na berňáčka až nečekaně výborně. U základního výcviku propilováváme poslušnost k úplné dokonalosti. Daří se, jak u koho. Foto zde.

5.4.2009

Národní výstava psů Ostrava - Baron ze Starobělské samoty, třída mladých, výborný 2.MÍSTO, Andy ze Starobělské samoty, třída otevřená, výborná 4.MÍSTO. Na výstavě nás naše už velká štěňátka krásně reprezentovala a udělali nám opět velkou radost. Gratulujeme páníčkům Baronka i Tomovi.


4.4.2009 Jarní výcvik - opakování základů poslušnosti. Nastal čas, aby vrh B si vyzkoušel poslušnost i bez vodítka, foto zde

březen 2009 1.kynologický ples, kde se sešli príma lidičky, foto 1 zde, foto2 zde. Příští rok se už všichni těší na 2.ročník.

22.2.2009 Baronku, Bastienku, Bonošku, Brixičku,Bradley, Bessinko, Beckynko,Bereničko a Bi přejeme Vám vše nejlepší k Vašim prvním narozeninám. Páničky máte všichni ty nejlepší, takže přejem mnoho zdraví a štěstí ve Vašem dalším psím životě. Vše nej ...

21.2.2009 Dnes jsme celou naší smečku vyvezli na hory, aby naše feny věděly co je vlastně sníh. Sobotní odpoledne jsme si všichni užili a kluci pěkně vymrzli na saních.Foto zde.

14.2.2009 Cvičení na svatého Valentýna - sice nám počasí moc nepřálo, sněžilo a chumelilo, ale sešli jsme se - Becky, Bessi, Bono, Andy ze Starobělské samoty a Bernie z Malšovic. Zopakovali jsme základy psího výcviku a bylo moc úžasně. Fotečky zde.

11.2.2009 Páníčci Biancy ze Starobělské samoty nám poslali krásné zimní foto zde.

6.2.2009 Vítáme naší novou posilu smečky - fenečku BRAVO Bersett. Jsme moc šťastni za ni a chovatelům, kamarádům děkujeme. Fotečky zde.

4.2.2009 Návštěva páníčků vrhu B - Biancy, Becky, Bessi, Bereniky. Všichni se za námi přijeli podívat. Pepa (pániček od Biancy) z Jižních Čech z dovolené v Jeseníkách odskočil k nám. Opravdu krásné středeční odpoledne, kde jsme probrali vše o našich berňáčcích. Bylo to moc milé setkání. Helenko držíme palečky.

28.1.2009

21.1.2009 Pozvánka na 1.kynologický ples, kde se sejdou príma lidičky zde

17.1.2009 Samoťáci byli na lednové vycházce. Dnes jsme se hezky prošli s fenkama ze Starobělské samoty, všem našim štěňátkům se určitě škytalo, protože jsme na ně vzpomínali a taky na tu Pepovu slivovicu. Bylo nám trošku zima, ale na sněhu se fenečky i všichni z páníčků pěkně při pohybu zahřáli. Tímto moc všechny naše štěňátka z vrhu A i B zdravíme a pár foteček pro vás zde.

16.1.2009 Eileen strávila u nás svůj první den a snažili jsme se ji přivítat, přijeli jí uvítat i páničci vrhu B, foto zde

15.1.2009 Tak si jedeme pro Eileen Atkins Janovský Dvůr, naši novou očekávanou členku smečky, foto zde.

10.1.2009

Národní výstava Olomouc, foto zde

Baron ze Starobělské samoty - už přihlášen do třídy mladých, s umístěním na 4.místě ze 7 přihlášených pejsků nám udělal velkou radost. Bylo chváleno moc hezké předvedení. Gratulujeme a děkujeme.

Andy ze Starobělské samoty - ve třídě otevřené získala posudek - středně velká fena, silná kostra, pěkná hlava, nůžkový skus, rovný hřbet, korektní postoj, srst není ve výstavní kondici, dobrá mechnika pohybu. Andy byla ve třídě teprve 10 dní a po hárání.


8.1.2009
Vrcholí příprava 3.ročníku přátelského setkání štěňat CHS ze Starobělské samoty na Visalájích a to ve dnech 26.-28.6.2009. Vzhledem k omezené kapacitě hotelu a zvýšeného počtu zájemců nutno potvrdit účast co nejdříve.

2.1.2009

Máme nakryto. Dnes jsme byli s Amandou na krytí. Otce budoucích štěňátek jsme dlouho vybírali. Kritéria výběru pro nás byla povaha, zdraví, skvělý rodokmen, nová krev a hlavně to, že pejsek ještě fenu z ČR nikdy nekryl. Takže pro všechny, kdo je ten vyvolený - Tobias Talisman Av Hiselfoss. Pejsek má negativní test provedený na tolik probíraný herpes virus, který nám byl předložen. Takže teď už jen štěstíčko a čas ukáže, zda naše volba byla správná. Více v sekci - štěňata.


1.1.2009

Vítáme Vás v novém roce 2009

Ukázka z již zrealizovaného kalendáře BSP na rok 2009. Zájemci o účast na společném kalendáři pro rok 2010 již nyní mohou posílat dotazy a fota na aport.cz@centum.cz

 

 

design by WEB-STUDIO