wz
Ze starobělské samoty Chovatelská stanice

Vítáme Vás v chovatelské stanici ze Starobělské samoty.

 

NOVINKY
NAŠI PSI
ŠTĚŇATA
IN MEMORIAM
FOTOGALERIE
CANISTERAPIE
KONTAKT
ODKAZY
KNIHA NÁVŠTĚV
 
TRANSLATOR

 

Novinky 2012

>>>
6.1.2013 NVP Brno (Olomouc)

30.12.2012 Přejeme všem našim už dospělým štěníkům z vrhu A vše nejlepší........slaví krásných 6 let!!!!! Jsme rádi, že dělají svým páníčkům a rodinám radost. Andree odešel za duhový most, Andy nám dělá radost doma a vychovává Ma Baker Av Hiselfoss s povahou postarší dámy :-) a ostatní A-čka se těší plnému zdraví. VŠE NEJ.......!!!!!

 

Přejeme všem spokojené prožití vánočních svátků........MERRY CHRISTMAS!!!!!

Merry Christmas and Happy New Year 2013. We wish all the best in the New Year 2013....... be healthy, be happy, be successful !!!!!


23.12.2012 Páničci Aidy ze Starobělské samoty nám poslali foto psí dámy, která jim dělá jen samou radost. Děkujeme a posíláme pozdravy do Zastávky u Brna.

9.12.2012 CACIB Wels, Rakousko, neděle, Iver zakončil úspěšnou sezónu roku 2012 opět úspěšně a to rozjetím šampionátu Rakouska. Takže neděle v mezitřídě vyběhal opět V1 a CACA. Rozhodčí Höllbacher Gabriela (A ). Foto z ubytování z nádherně vánočně laděného Rakouska zde a z výstavy zde.

8.12.2012 CACIB Wels, Rakousko, Iver Iceman av Hiselfoss, mezitřída, V1. Foto z výstavy zde.

2.12.2012 MVP Nitra - neděle Iver Iceman, třída otevřená, V3, foto zde.

1.12.2012 MVP Nitra - sobota, Iver, třída otevřená, V2, res.CAC, rozhodčí p. Malgorzata Halas. Děkujeme za hezký posudek, Iver se ve třídě otevřené se psy staršími rozhodně neztratil, foto z výstavy zde.

4.11.2012 DUO CACIB Praha, neděle - Iver Iceman Av Hiselfoss, mezitřída, výborný, 3.místo, rozhodčí RNDr. Mikulášová Ingrid (SK), foto z neděle zde.

3.11.2012 DUO CACIB Praha, sobota - Iver Iceman Av Hiselfoss, mezitřída, výborný, 3.místo (ze 7), rozhodčí Höllbacher Gabriela (A ), foto zde.

21.10.2012 Iver Iceman Av Hiselfoss byl dnes na bonitaci v Mladé Boleslavi zařazen mezi chovné psy v ČR.

18.10.2012 Vítej......Welcome!!!!!

6.10.2012 Špeciálna výstava SKŠSP, Varín, Slovensko - Iver Iceman av Hiselfoss, mezitřída, V1, CAC. Rozhodčí Ing.Procházková (CZ), výstava byla krásná a slunečná. Prožili jsme skvělé dva dny s kamarády a ještě k tomu vyhráli, děkujeme paní rozhodčí, organizátorům a Iver udělal další krok pro šampionát. Foto zde.

30.9.2012 Národní výstava psů Brno - Iver Iceman av Hiselfoss, 18 měsíců, třída otevřená, V3 (9 přihlášených), foto zde.

16.9.2012 Tento víkend odpočíváme od výstav, tak přišly na řadu opět stopy, Iver a Ebi se na stopu těšili, taky si jí moc užili a pěkně "čuchali", Ebi je profík a tak už má hodně dlouhou a lomenou stopu. Foto zde.

15.9.2012 Berenika ze Starobělské samoty s páníčky nás pozvali na skoro již pravidelnou procházku s pejsky do Ostravy-Plesné. Spolu s námi pozváni přijali i Charlotta (Dan s Marcelou - páníčci Bessi).

9.9.2012 Székesfehérvár CACIB, Hungary - JCh. Iver Iceman av Hiselfoss, excellent 1, CAC, CACIB. Teplo bylo i v neděli, ale podařilo se v souboji s maďarským šampionem CACIBa získat. Rozhodčí p. Hartmann György (H) posuzoval pozorně a ke psům se choval velmi hezky, díky. Iver si připsal na své konto druhé čekatelství na Mezinárodního šampiona krásy. Foto zde.

8.9.2012 Székesfehérvár CACIB, Hungary - Iver Iceman av Hiselfoss, excellent 2, res.CAC, na výstavě bylo 28 stupňů, takže opravdu teplíčko i v září. Foto z procházky po výstavě zde a foto z výstavy zde.

19.8.2012 DUODANUBE Bratislava, neděle - Iver Iceman, třída otevřená, V2, res.CAC. Rozhodčí p. Vondrouš Otakar, CZ. Foto zde.

18.8.2012 DUODANUBE Bratislava, sobota - Iver Iceman (17 měsíců), třída otevřená, V1, CAC a CACIB! Rozhodčí p.OLEYNIKOVA ZOJA, UA. Foto zde.

12.8.2012 Sopot CACIB, Mezinárodní výstava Sopot /Polsko/ - Iver, mezitřída, 1.místo, doskonala, CWC a ještě res.CACIB, rozhodčí Małgorzata Hałas (PL). Měli jsme velkou radost z krásného umístění a ještě si Iver užil dosytosti koupání tentokrát v moři i s Andy a Ebi. Foto zde.

5.8.2012 Opět jsme trénovali stopu a obrany. Ivera obrany moc baví a Andy by se pro kousnutí utrhla z řetězu. Foto zde. A odpoledne jsme jeli na návštěvu za krásnými štěňátky po JCH DOLCE VITA Bersett & CH FUNATIC TAITTINGER, foto zde.

29.7.2012 Iver Iceman a Andy ze Starobělské samoty si trošku zase zakousali, Iver zastopoval a s Charlottou byl i nácvik poslušnosti. Foto.

28.7.2012 Tento týden máme volno, žádná výstava, navíc bylo vedro, takže jsme zamířili na oblíbené koupání. Viděli jsme i kachny a jezevčík se málem utopil, jak neustále za nima plaval. Iver chtěl párkrát také za nima, ale protože už má poslušnost, tak naše přítomnost vyhrála. Foto zde.

22.7.2012 Medzinárodná výstava psov Veľká Ida - Iver Iceman, mezitřída, V3. Charlotta (rodinka od Bessi ze Starobělské samoty) byla s námi a tak jsme společně dosáhli na CAJC a postoupili do závěrečných kol. Foto od Dana zde, video ze závěrečného kola zde. Ještě foto z výstavy zde.

21.7.2012 Mezi výstavami byl den volna, který jsme využili k návštěvě jeskyně a nesmělo chybět Iverovo oblíbené koupání. Když vidí vodu, tak do ní přímo "vletí" a kdo neumí plavat, tak prý ve vodě nemá co dělat. A Charlotta prý má být na břehu - video zde. Foto z výletu zde.

20.7.2012 Národná výstava Psov Veľká Ida - Iver Iceman, mezitřída, výborný 1, CAC, rozhodčí Ing.Gargušová Terézia a Charlotta VD 1. Výstava měla krásnou atmosféru a při příjezdu do Idy jsme viděli různé typy ubytování od těch nejlevnějších, které ale bylo plně obsazené zde a video zde až po klasické. Ještě, že jsme měli rezervaci. Foto z výstavy zde.

15.7.2012 Krajowa Wystawa Psow Rasowych Nowy Targ - Iver Iceman av Hiselfoss, klasa posŕednia, doskonala 1, CWC (3přihlášení), foto zde. Dva dny výstav jsme spojili s poznáváním okolní krásné krajiny, Iver si jako obvykle mezi výstavami zaplaval, pár fotek i z ubytování zde.

14.7.2012 Krajowa Wystawa Psow, Grupy II FCI - Iver Iceman av Hiselfoss, klasa posŕednia, doskonala 1, CWC, konkurence 3. Foto z výstavy zde.

3.7.2012 Ještě než začla bouřka jsme rychle stihli plavání a Iver může dělat záchranáře, protože všechny chce vytahovat z vody, fotečky zde.

1.7.2012

38.Beskidzka wystawa psow rasowych - Iver Iceman, V1, titul CWC. Foto zde.

A protože na výstavě bylo děsně horko, psi např. ze třídy otevřené se vnutili rozhodčímu i pod stůl a odmítali vylézt, tak se Iver i s Ebi (RTW) a Charlotou byli ještě vykoupat. Iver vodu miluje a vždy do ní hned skočí. Koupání se jim moc líbilo všem. Foto z koupání zde.


25.6.2012

Přišly fotky od Dana z VI. ročníku přátelského setkání ze Starobělské samoty, foto zde a zajímavé video s hezkým komentářem zde.


24.6.2012 Oficiální výsledky rentgenů Ivera: DKK: A/A, DLK 0/0, OCD nepostižen!!!!!!!

24.6.2012 MVP Brno - Iver třída mladých, VD. Foto zde.

22.6.2012 JCh. Iver Iceman av Hiselfoss

15.-17.6. Letos jsme vybrali jako místo našeho v pořadí VI. ročníku přátelského setkání ze Starobělské samoty lokalitu Tesák v pohoří Hostýnských vrchů. Počasí vyšlo skvěle, hovězí guláš ze steaků se povedl a na vrcholcích jsme si užívali rozhledu. Fotečky zde.

10.6.2012 Iver získal posledního CAJC SR, všechny obdržel na mezinárodních výstavách a tímto splnil podmínky pro přidelení titulu Slovenského šampióna krásy mladých, na který se moc těšíme.

10.6.2012 Medzinárodná výstava psov Nitra, DERBY WINNER SHOW 2012 - neděle, Iver Iceman, třída mladých, V1, CAJC SR, rozhodčí Mravík (SK). Třídenní výstavní maratón jsme zakončili krásným výsledkem a titulem. Strávili jsme víkend v prostředí kamarádů a přátel, foto z neděle zde.

9.6.2012 Medzinárodná výstava psov Nitra - sobota, Iver Iceman, třída mladých, V3. Foto zde.

8.6.2012 Celoštátná výstava psov SENEC - Iver Iceman, třída mladých, V3. Foto zde.

2.6.2012 Klubová výstava ŠSP, Rožnov pod Radhoštěm, Iver Iceman, třída mladých, výborný (27 přihlášených psů, 12 obdrželo známku výborná), rozhodčí p.Kukla. Foto zde.

20.5.2012 World Dog Show Salzburg, světová výstava byla pro nás zajímavá podobně jako minulý rok ve Francii. Jen to bylo velké tak, že se někdy nestíhalo ani fotit. Rozhodčí byli přísní, ale posudky jako na každé výstavě nebyly, takže pouze diplom (VD). Foto zde.

19.5.2012 Clubshow Verein für Schweizer Sennenhunde in Österreich, Schlosspark Anif - Iver VD, not in best coat condition, vynikající rozhodčí Ylä-Mononen Satu. Rakousko překvapilo opravdu hodně letním počasím, ale účast byla skvělá. Foto zde.

18.5.2012 Výprava na světovou výstavu začíná. V pátek jsme dorazili do Rakouska, krásné Alpy a ubytování nám byly odměnou po celou dobu pobytu. Foto zde.

13.5.2012 Medzinárodná výstava psov SPRINGDUODANUBE, Iver Iceman av Hiselfoss, CAJC SR, V1. Rozhodčí (Judge) p. Havelka. Foto z výstavy zde.

12.5.2012 Medzinárodná výstava psov SPRINGDUODANUBE, Cruft´s Qualification, Iver Iceman av Hiselfoss, CAJC SR, výborný, 1.místo. Iver si zaběhal závěrečný kruh ve čtyřech o BOBa. Iver tímto získal nominaci na CRUFT´S výstavu 2013. Rozhodčí (Judge) Vasco Pocas Joao, PT. Foto z výstavy zde.

6.5.2012 Celoštátná výstava Banská Bystrica, Slovensko - Iver Iceman, výborný, 3.místo, foto zde. Video po výstavě od páníčka Madyho (moc díky) zde.

1.5.2012 Aktuální motorkářské info :-)- místo setkání odchovů ze Starobělské samoty jsme dnes byli zkontrolovat....takže úžasné na krátké i delší procházky, ohniště, nanuky a dobroty........chatky máme obsazené pomalu všechny, takže ještě pokoje jsou k dispozici. Určitě se místo bude hodně líbit :-).

20.4.2012 Jako každoročně připravujeme letos v pořadí VI. ročník přátelského setkání ze Starobělské samoty. Letos jsme vybrali jako místo našeho šestého setkání odchovů místo v pohoří Hostýnských vrchů. Zveme všechny majitele vrhu A a B štěňátek ze Starobělské samoty na setkání, které se bude konat letos jako vždy v červnu v termínu 15.-17.6. Bližší informace e-mailem. Upozorňujeme vzhledem i k zájmu veřejnosti, že toto je setkání jen pro odchovance z naší chovatelské stanice. Rezervace chatek jen po dobu následujících 14 dní.

15.4.2012 Národní výstava psů Ostrava - Iver Iceman av Hiselfoss, třída mladých V3, v konkurenci 10 psů. Náš kruh měl být v hale, jaké bylo překvapení všech, že běháme venku, mrholilo a později pršelo. Rozhodčí p. Hořák ve třídě mladých vybral 4 jedince, 2 vyloučil z kruhu s hodnocením VD, pak ukázal na nás, pochválil hlavu, mohutnou kostru a pak jsme šli běhat, k naší radosti nám vysekl hlasitou poklonu za skvělé předvedení a nádherné samotné předvádění psa, které mu údajně vyrazilo dech a tak jsme dostali výbornou, hodnotil i krásné a pravidelné rozložení bílé, takže Iver si vyběhal i bez toho V3. I přes déšť bylo na výstavě hezky a potkali jsme opět spoustu přátel. Foto zde.

8.4.2012 Orava, Slaná Voda - setkání salašníků, pořádané kamarády z CHS Bernesse di Remata. Užili jsme si aprílového počasí a setkání s chovately z Čech i Slovenska. Oravská krajina byla nádherná, halušky, korbačíky a další dobroty, procházky a povídání o bernském světě. Foto zde.

5.4.2012 Tak prý musím být čistý, když jedu na výlet.....si myslí Iver. No a u vany mají lidé šampony a různé jiné voňavé věcičky, i my máme, foto zde

1.4.2012 Nácvik stop a obrany i na Apríla nemohly chybět. No a počasí typicky aprílové......chvíli hustě sněžilo a chvíli svítilo slunce. Ebi stopuje už dlouhou, lomenou stopu, což jí moc baví a Iver dnes s velkou chutí stopoval i kousal při obranách. Už začíná být problém jej udržet a navíc dnes oslavil 13 měsíců.....foto zde.

18.3.2012 Už je krásné počasí, celkem suchá zem, takže nás čekal nejen nácvik stop, ale i obrany. Ebi je už profík ve stopách, rychlý start při obranách typický pro rotvailera. Iver ve stopách už začíná být pokročilý a obrany zkouší jako správný roční pes. Foto z obran zde a kdo vydrží foto ze stop zde.

17.3.2012 Tak v Ostravě nemáme ani trošku sněhu, ale kousek od nás ho bylo plno. 11km pod Lysou horou, vodní nádrž Šance si Ebi, Iver i Andy sněhu užili plnými doušky.....foto.

6.3.2012 IVER ICEMAN oslavil 1.3. své první narozeniny a z malého štěňátka už máme mladého psa se vším všudy, Ebi hárá, takže si Iver užíval běhání s Andy ze Starobělské samoty. Vyrazili jsme do přírody, nafotit oslavence. Foto zde.

26.2.2012 Sníh roztál a tak jsme vyrazili opět trošku potrénovat stopy a poslušnost. Ebi je profík, Iver ještě nemá ani rok a vše ho moc zajímá a baví. Pár foteček zde.

22.2.2012 Vrh B slaví narozeniny .........s číslovkou čtyři!!!! Přejeme vše nej.,...... a páníčkům moc děkujeme za úžasnou péči.

15.1.2012 IVER ICEMAN,10 měsíců - konečně napadl sníh i u nás

10.1.2012 Poštou nám přišlo hezké překvapení od manželů Porubových. Byly to fotečky z výšlapu na Pustevny.....takže foto zde. Moc děkujeme a máme radost!

31.12.2011 Šťastný NOVÝ ROK 2012.......Happy NEW YEAR 2012!!!!!!!!!! Výšlap na Pustevny - jako každý rok jsme se vydali na výšlap. Akce pořádaná našimi kamarády z CHS Gasadela opět byla úspěšná. Jen Bolek svou neúčastí z důvodu bolavé nožky způsobil neorganizovaný chaos účastníků.......prostě chybělo velení, kde jsou zastávky. Takže jsme si je volili sami a někdy hodně často :-), foto zde.

 

design by WEB-STUDIO