wz
Ze starobělské samoty Chovatelská stanice

Vítáme Vás v chovatelské stanici ze Starobělské samoty.

 

NOVINKY
NAŠE FENY
ŠTĚŇATA
FOTOGALERIE
CANISTERAPIE
KONTAKT
ODKAZY
KNIHA NÁVŠTĚV
 

 

Novinky 2008

31.12.2008
Pustevny, akce pořádaná CHS Gasadela, sraz byl v 9.00 hodin na centrálním parkovišti.
Této akce jsme se zúčastnili. Také přijeli - Becky, Bono, Bessi ze Starobělské samoty. Bylo nádherné počasí, foukal ostrý vítr a viditelnost kouzelná. Celkem přijelo 58 pejsků se svými páníčky.
foto z Pusteven 2008 zde.

29.12.2008 Zimní procházka s Becky a jejími páníčky - pár foteček zde

6.12.2008
Mikulášské stopy, cvičení poslušnosti, obrany, revíry, reakce na střelby
Stopy nám jdou pořád lépe, hlavně to čumáčky baví. U skoků pořád hlídáme u mladých klouby, přidala se další laťka, což ani nepostřehli. Amanda s Andy trénují na plný metr. V letošním roce ještě budeme cvičit 13.12.2008, ODPOLEDNE v 17.00 hodin členska schůze místní kynologické organizace.

ADVENT přejeme všem našim štěňátkům, rodinkám štěňátek, kamarádům radostné prožití tohoto období, poklidné přípravy na vánoční čas.

29.11.2008
Stopy, cvičení poslušnosti, obrany, revíry, reakce na střelby
V pořadí které???? Už ani nepočítáme, vždycky je fajň a páničci i chlupáči si užijou.

15.11.2008
Stopy, cvičení poslušnosti, obrany
Štěňátka z vrhu B nám na konec cvičáku připravili velké překvapení - foto. Moc děkujeme!!!!!!!!!!!!!!!!! Další fotky ze cvičáku Pája přidal do návštěvní knihy.

8.11.2008

Stopy, cvičení poslušnosti, obrany
Jak nám štěňátka z vrhu B rostou, zvládají se svými páničky všechny požadavky poslušnosti, přišel čas na výuku stop. Amanda, Andy, Bessi a Becky dnes ráno si vyzkoušely "vyčuchat" stopu svých páníčků. Bessi je rozený stopař, Amanda šla také hezky, Andy je začátečník a Becky prošla první zkouškou používání čumáčku taky úspěšně. Na cvičáku jsme se sešli i s Bernie a Dinem, foto zajistil náš skvělý fotoreportér Pája - koukněte do návštěvní knihy. Obrany se povedly úžasně. A co jsme trénovali se staršíma - zadržení figuranta na dálku. TO BYLO ÚPLNĚ SKVĚLÉ!!!!! a všichni se těšíme na příští cvičák, tak za týden :-)

INFO pro fenky z vrhu B - Berenika začla hárat, tak sledujte svá zlatíčka taky!!!!!!!!


1.11.2008
Cvičení pejsků a fen CHS ze Starobělské samoty
V sobotu v 9hodin jsme se sešli na našem cvičáku, počasí vyšlo a bylo zase suprově. Probíhala soutěž o "pohár Starobělské samoty". Becky, Bessi, Bono, všichni ostatní (Amanda, Andy, Dino) byli poslušní a se svými páničky hezky pracují!!!! Pohár pro tentokrát vyhrál Martin s Bonem nejen za krásnou poslušnost, ale i poctivou domácí přípravu. Tomáš s Andy vyhrál cenu sympaťáka cvičáku za předvedený "skiing" s Andy. Pro všechny - co to je? Při obranách Andy byla tak nažhavená na kousání, že Tomáše v klouzavých teniskách v lyžařském záklonu ve stoje povozila asi 4 metry po kluzké trávě:-). VŠEM GRATULUJEME!!!

25.10.2008 Bonitace v Mladé Boleslavi
S Andy ze Starobělské samoty jsme se zúčastnili bonitace KŠSP v Mladé Boleslavi. Andy je CHOVNÁ s krásným bonitačním kódem 435 AT 65 AOneg. U bonitace jí krásně předvedl Tomáš a máme z obou velkou radost!!!

18.10.2008 Společné cvičení pejsků a feneček CHS ze Starobělské samoty - fota zde.

10. - 12.10.2008
Výstava KŠSP, svod mladých - Zárybnič. Lhota u Tábora
Na výstavě jsme viděli "naše" štěňátka Bianku, která se účastnila i klubové výstavy, třída dorostu velmi nadějná a Bradleyho. Bianka a Bradley nám nejen udělali velkou radost tím, že jsme se s nimi mohli pomuchlit a pomazlit, ale zúčastnili se i svodu mladých. Děkujeme páníčkům za vynikající prezentaci a předvedení.

5.10.2008 Andy ze Starobělské samoty - mezitřída - výborná
Baron ze Starobělské samoty - velmi nadějný

Děkujeme za skvělé předvedení a paničce za přípravu.


27.9.2008 MVP České Budějovice
Bianca ze Starobělské samoty - třída dorostu, velmi nadějná, přihlášeno 6 fen
ANDY ze Starobělské samoty - mezitřída, výborná, 3.MÍSTO, přihlášeno 8 fen

GRATULUJEME, máme velkou radost, foto zde.


8/2008 KalendářKALENDÁŘ - TO JSOU NAŠE ZLATA 2009 - BERNSKÝ SALAŠNICKÝ PES - se povedl, moc děkujeme celé rodince Becky - Molinkovým, jsou to naši velcí kamarádi a pro Becky ti nej.... páníčci

9.8. - 23.2008
Výcvikový tábor ROUDNÁ u Soběslavi
Strávili jsme příjemných téměř 14DNÍ aktivního odpočinku s našimi miláčky, ANDY s Tomášem složili zkoušku ZOP. Moc gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!! Setkali jsme se s Brixem, Biancou a Becky. Všichni byli zase o kousíček větší, poslušnější a s páníčky nám dělají velkou radost.

12.7.2008
Cvičení štěňátek
Dnes jsme se opět sešli se štěňátky naší CHS a jejich páníčky. Počasí nám přálo, takže jsme zase mohli potrénovat poslušnost - chůzi u nohy, sedni, přidali jsme nově chůzi u nohy s ostrým úhlem zabočení vpravo-vlevo. Také otočky, které všem perfektně jdou. Nakonec jsme zkontrolovali, jak jde každému přivolání ke mně - pro nás, to nejdůležitější pro soužití páníčka a psa. Becky, Bona, Bessi i Bernie chválíme, jejich páníčci se jim věnují přesně podle našich představ, za to jim také dáváme velkou pochvalu a zase se těšíme za 14 dní. Všichni musí mezitím denně trénovat - tak každý den na chvíli nachystat pamlsky, dobrou náladu a hurá do toho....

20. - 22.6.2008
II. ročník přátelského setkání štěňat CHS ze Starobělské samoty na Visalájích
Na Visalájích jsme se štěňátky z vrhu A i B hodně cvičili, papali a hráli. Mimo výcviku základní poslušnosti, záludností vystavování, canisterapie, tahání vozíku, jsme měli čas si užít diskuzí okolo našich miláčků. Trošku jsme navařili hodně kotlíkové zelňačky, ale u grilované vepřové kýty a skopového libového masíčka nám to vůbec nevadilo. Bylo nám všem moc fajň, jen to rychle uteklo. Naše štenda mají všechna fantastické rodinky a už se všichni těšíme na setkání s číslem III.

Společné foto a další fotky zde.


15.6.2008
Procházka k Odře, páníček nám dodělal vozíček, tak už můžeme tahat ale pozor - není to žádný obyčejný vozík, ale téměř kočár :-D

15.6.2008
Racibórz, XIV.KRAJOWA WYSTAWA
Andy ze Starobělské samoty, i přes ne zcela nejlepší výstavní kondici z důvodu línání Andy získala 4.MÍSTO, mezitřída, konkurence 7 přihlášených fen

13.6.2008
Canisterapie v Domově důchodců
Amanda opět dnes přinášela radost do srdcí obyvatelů tohoto přechodného??? domova. Snažíme se svou pravidelnou návštěvou zlepšovat jemnou motoriku u klientů z různým stupněm nehybnosti končetin, také polohujeme, což někdy z důvodu omezeného prostoru bývá opravdu hodně náročné.

7.6.2008
Společné cvičení štěňat vrhu B. Štěňátka zkoušela sedni, chůzi u nohy, otáčení, také poprvé nasazení náhubku. Páníčci zase, jak držet vodítko, jak říkat povely, pracovat s hlasem, umět dávat pamlsky. Všichni měli od minula natrénováno a udělali nám moc velkou radost. Amanda s Andy se taky zapojily a trénovaly odložení za ztížených podmínek.

6.6.2008 Canisterapie s Amandou v Domově důchodců

 

design by WEB-STUDIO