wz
Ze starobělské samoty Chovatelská stanice

Vítáme Vás v chovatelské stanici ze Starobělské samoty.

 

NOVINKY
NAŠI PSI
ŠTĚŇATA
FOTOGALERIE
CANISTERAPIE
KONTAKT
ODKAZY
KNIHA NÁVŠTĚV
 

 

Novinky 2015

>>

> >>>>>>>>>>>>>>>>
12.1.2016 Máme zprávy od Coola Ice ze Starobělské samoty. Krásně roste a dělá doma radost. Děkujeme za fotky.

31.12.2015 Vrh A ze Starobělské samoty slaví 9 let. Krásný veteránský věk slavíme s naší Andy ze Starobělské samoty, která se těší plnému zdraví. Ve svém životě kromě očkování veterináře nenavštívila. Víme, že předává energii plnou lásky a my jí se snažíme stejnou dávat zpět. Hlavně jí nezatěžovat našimi lidskými problémy, neboť víme, že problémy lidských duší velmi špatně ovlivňují zdraví jejich psích miláčků. Andy všechno nejlepší!!!!!! Také vše nej........ Amálce, která žije v Opavě a Anthonymu a páníčkům Aidy, kteří nám pravidelně posílali zprávy (odešla začátkem roku) a všem z vrhu A. Všem ostatním..... přejeme krásný NOVÝ ROK 2016 plný štěstí, zdraví, lásky!!!!! My se těšíme na krásné zážitky a přátele i nepřátele, kteří nás vždy posunou někam výš :-)

24.12.2015 Krásné vánoční svátky plné pokoje, lásky, zdraví, štěstí a s našimi i Vašimi bernskými miláčky. Přejeme veselé vánoce!!!!!!!!!!!!!!!

13.11.2015 Vrh C slaví 1. narozeniny........posíláme všem pozdravy, děkuje za krásné fotografie z Vašich oslav. Přejeme vše nej......, ať láska Vašich rodin a páníčků k Vám je stále tak krásná a vroucí.........a těšíme se na Vás všechny....na Vaše úspěchy na poli pracovním i výstavním, na Vaše pokroky ve výchově a přejeme zdraví, lásku, věrnost pánů. Iveta a Roman ze Starobělské samoty

22.10.2015

Pomalu se blíží 1.narozeniny vrhu C. Od všech máme zprávy, nezapomeňte stále cvičit!!!! Chůzi na prověšeném (volném) vodítku bez tahání, sedni, lehni, k noze, stůj a přivolání ke mně. Nic nepřehánějte. Zbytek v e-mailu, když budete potřebovat. Call, Captain, Color i Celeste vyzkoušeli už výstavní kruh. A my se fotili....zleva ležící Andy ze Starobělské samoty, Celeste ze Starobělské samoty, Iver Iceman av Hiselfoss, Ma Baker av Hiselfoss


4.9.2015 Evropská výstava Oslo, Norsko - na výstavu jsme se těšili velmi. Celeste viděla nejen výstavu (byla to její první výstava vůbec), ale i kousek z krajiny svých rodičů Mayby a Ivera. Mayby stále hárala, takže musela zůstat doma (což nám bylo líto). Viděli jsme nejen výstavu, která byla skvěle zorganizovaná, ale i klubovou výstavu Norského klubu. Naši kamarádi z Norska nám ukázali krásy Osla, skokanský můstek, muzeum a fjord. Díky za to a snad zase někdy.....

25.8.2015 V srpnu jsme byli i na táboře slovenského klubu ve Chvojnici. Mayby začla hárat, takže zůstala doma a Andy (veteránka) i Celeste si zacvičily. Andy ze Starobělské samoty ve svém krásném věku téměř 9 let při obranách se chovala jako mladice a nešlo, aby si nezakousala. Nikdo jí tento věk nehádal. Stačí, aby viděla rukáv a změní se v draka :-). Celeste ve věku 10 měsíců si okoukala i jiné pejsky a lidi. Bylo fajň, potkali jsme spoustu "starých" známých a nové získali. Také jsme na tuto akci pozvali našeho Colora i se svou rodinkou.

9.8.2015 Krajowa wystawa Bedzin - Mayby (Ma Baker av Hiselfoss), třída šampiónů 1.místo, Mayby tímto splnila podmínky pro přiznání titulu Champion Polska.
12.7.2015 Mezinárodní výstava Varšava (Polsko), Mayby, třída šampiónů, 2.místo. Výstavu ve Varšavě jsme si opět užili, svítilo sluníčko, běhalo se hodně a z ČR jsme byli jediní účastníci u našeho plemene. Výstava byla v krásném přírodním prostředí a třídy byly početně hodně obsazené, tak jako u všech mezinárodek v Polsku.

5.7.2015 Krajowa wystawa B.-Biala (Polsko), Ch. JCh. Ma Baker av Hiselfoss (Mayby), třída šampionů, 1.místo, titul CWC, rozhodčí Ing. Mayerová (ČR). Na výstavě byl opravdu pařák, pořadatelé naštěstí natáhli na celé ploše hadice a kruhy se nepřetržitě zvlhčovaly. Díky toho vše proběhlo v pořádku.

16.6.2015 Dnes jsme dostali radostné zprávy o potvrzení březosti feny v Litvě. Za Iverem vážili dlouhou cestu, padli si spolu hned do oka a opět budoucí maminka byla prvnička. Takže náš Iver Iceman av Hiselfoss bude mít své potomky v daleké Litvě. Držíme pěsti mamči, ať vše zvládne. Pan veterinář viděl na sonu velký počet štěňátek.....

7.6.2015 International Derby Winner Show, Nitra (neděle), Mayby V3 (z 5-ti fen) ve třídě otevřené, rozhodčí p. Matyáš. Poprvé na výstavě se předvedla Call Ice ze Starobělské samoty, která získala velmi nadějná, 1.místo. Calli má skvělou povahu a v kruhu si to užívala i ve finálových soutěžích.

6.6.2015 Grand Prix Slovakia CACIB Dog Show, Nitra (sobota), Mayby opět nastoupila do třídy otevřené (6 fen), V3 a poprvé se ve třídě dorostu (6-9 měsíců) předvedl Captain Ice ze Starobělské samoty, který získal velmi nadějný, 1.místo a titul Grand Prix Slovakia Puppy Winner 2015. Gratulujeme!!!!

5.6.2015 Národní výstava Nitra (pátek), Mayby (Ma Baker av Hiselfoss), třída otevřená, 1.místo CAC, v porovnání s vítězkou z třídy šampionu a mezitřídy Mayby vyhrála a vybojovala ještě titul BOS. Na výstavě posuzovala velmi dobře ruská paní rozhodčí Ekaterina Senashenko, která hodnotila rovný hřbet, nasazení hlavy, povahu psů a také hlavně pohyb. Díky vítězství na této výstavě se Mayby zařadila mezi šampiony a splnila podmínky pro titul Slovenský šampion krásy, který má oficiálně vystaven 6.6.2015.

23.5.2015 Výstava slovenského klubu švýcarských salašnických psů, Velký Meder, Slovensko - Mayby opět získala výborná a 3.místo (8 fen), rozhodčí ze Švýcarska posuzoval opravdu důkladně a velmi hezky se choval ke psům. Toto třetí místo nás potěšilo, od čtvrtého místa rozhodčí uděloval známky VD. Potkali jsme opět hodně přátel, ale počasí vůbec nepřálo. Slovenský klub měl připraven obrovský stan pro 2 výstavní kruhy a díky stanu vystavující mohli předvést své miláčky důkladně, i když místy to čvachtalo velmi, neboť déšť opravdu byl vydatný. V pátek před výstavou jsme se jeli podívat za Coolem, který nám tím, jak vypadá udělal velkou radost.

17.5.2015 Krajowa wystawa Bedzin (Polsko) - Ma Baker /Mayby/ výborná 3 (ze 7-mi fen), třída otevřená. Potkali jsme kamarády a ještě stihli vše probrat. Po dlouhé době jsme zase zažili to, co by v kruhu nemělo být a to, že tvář handlera byla důležitá /mnohdy víc než jeho umění a především vzhled a povaha psa/.

18.4.2015 Dozvěděli jsme se smutnou zprávu od rodiny Baronka. Baronek odešel za duhový most........ Je nám to moc líto, začlo to před rokem voperováním titanového šroubu (odešlo mu koleno), později se přidaly problémy s prostatou, krvácení, kastrace, nakonec problémy s dýcháním...... jeho skvělá povaha vždy i v čekárně u veterinářů paničce vše pomáhala zvládat. Moc děkujeme za péči rodince Šebestových...... (matka:Amanda z Lipového ranča).

12.4.2015 Národní výstava psů Ostrava - Mayby (Ma Baker) třída otevřená, V1, CAC (7 fen nastoupilo). V Ostravě jsme nemohli chybět, po vítězství Ivera před 2 roky a Mayby, jak před dvěma roky, tak i minulý rok, opět svou třídu vyhrála. O to víc si vítězství vážíme, protože zvítězila 5 měsíců od porodu. Víme, že jen málokterému chovateli se podaří fenu vrátit rychle do výstavní kondice. I když srst ještě musí trošku podrůst, jednoznačně pohyb a fyzické proporce rozhodly. V kruhu si to užíváme a i mimo kruh bylo dnes skvěle, navštívili nás páníčci od Clever a Marťa od Bernie. Také jsme mohli opět vidět v dorostu Ajrin po Iverovi, která v dorostu vyběhala VN 1. Moc Radce děkujeme za fotky zde.

27.2.-1.3. Šampion šampiónů Nitra, DUOCACIB Nitra, Mayby nám hárala takže jsme se byli jen podívat, což je škoda. Také jsme viděli Captaina i Call Ice, kteří měli velkou radost, že zase vidí mamču a my byli rádi, že si s nima můžeme zase vyhrát. Cool Ice je doma spokojený a Celeste Ice má 20kg, Colorek hlásili 22 kg.

22.2.2015 Narozeniny vrhu B.... Baronku, Bonošku, Brixi, Bradley, Bereničko vše nejlepší (7 let)....!!!!!!

8.2.2015 Pozdravy poslali majitelé Amálky a taky zimní fotky. Byli jsme se podívat za Colorem a Cyberem ze Starobělské samoty.....oba se mají krásně a jsou spokojení ve svých rodinách. Přišly i fotečky Clever, máme z Vás radost.

4.2.2015 Dostali jsme smutnou zprávu, která začínala ....Milí Břenkovi, posíláme Vám smutnou zprávu, že jsme ve středu 4. února pochovali naši nejmilejší Aidu....Aida měla 8,1 let. Moc je nám to líto, víme, že prožila s Vámi plnohodnotný život plný lásky a štěstí.......děkujeme za péči my vám a držte se.

1.2.2015 Pár fotek z dnešního dne zde.

31.1.2015 Dnes jsme se jeli podívat na Clever Ice ze Starobělské samoty, má se moc dobře. Také jsme vážili... Cool Ice 13,6 kg a Celeste Ice 11,9 kg /11týdnů/. Milá C-éčka zdokonalujte přivolání, hrejte si s aportky, skákání a bolestivé kousání přerušujte.

10.1.2015 Štěňátka z vrhu C se nám rozutekla do světa. Všichni mají skvělé rodinky a páničky (velké i malé), moc jim přejeme lásku, kterou si budou navzájem dávat, pohodu a úspěšné zvládání všech překážek. Nyní trénujte venčení, krmení, hraní s aportky a hlavně přivolání (pamatujte, že štěndo musí hledat vás.....ne vy jeho, i když po očku to dělejte :-)! ). Všichni jste cestu zvládli (dle vašich zpráv) a my se těšíme, až vás uvidíme. A smutno nám nebude, jedna příšerka nám smečku posílila......Nezapomeňte, že se na nás můžete se vším obrátit, i kdyby se vám to zdálo jako hloupost.

7.1.2015 Přišly nám pozdravy od Amálky z Opavy. Oslavila 8 let v plné síle, dělá společnost svým skvělým páníčkům a je moc oblíbená, my jsme moc rádi a za péči děkujeme..............

3.1.2015 Dnes jsme opět mohli být venku, bylo tepleji a hlavně nepršelo. Foto C-éček 7,5 týdne zde. Tento týden jsme prošli opět odčervením, jsme načipovaní, máme europasy a taky jsme naočkovaní. Takže už nás čeká jen přejímka vrhu a příští týden vyrážíme domůůůůů.

1.1.2015 Všechna štěňátka z vrhu C jsou rezervována a mají vybrané své nové rodinky. Přejeme všem našim kamarádům, přátelům, rodinkám našich odchovů i "čekajícím" na naše miláčky krásný NOVÝ ROK 2015 plný úspěchů, lásky, pohody, štěstí, tolerance a hlavně zdraví!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

30.12.2014 Vše nejlepší.........vrh A ze Starobělské samoty slaví krásných 8 let a vstupují do věku veteránů. Jsme moc rádi za páničky A-ček, všichni jsou skvělí a děkujeme za jejich péči. Naši Andy ze Starobělské samoty a celému vrhu A přejeme hlavně kopec lásky, horu štěstí a nekonečné zdraví.........

 

design by WEB-STUDIO