wz
Ze starobělské samoty Chovatelská stanice

Vítáme Vás v chovatelské stanici ze Starobělské samoty.

 

NOVINKY
NAŠI PSI
ŠTĚŇATA
FOTOGALERIE
CANISTERAPIE
KONTAKT
ODKAZY
KNIHA NÁVŠTĚV
 

 

Novinky 2014

>>>>>>>>>>>>>>>>
30.12.2014 Vše nejlepší.........vrh A ze Starobělské samoty slaví krásných 8 let a vstupují do věku veteránů. Jsme moc rádi za páničky A-ček, všichni jsou skvělí a děkujeme za jejich péči. Naši Andy ze Starobělské samoty a celému vrhu A přejeme hlavně kopec lásky, horu štěstí a nekonečné zdraví.........

25.12.2014 Vrh C - Ice ze Staroběské samoty má 6 týdnů a tak jsme přidali váhy do sekce štěňata a také fotky aktuální zde. Páničci vařili v kotlíku samé dobroty a tak jsme to nezapomněli prozkoumat. Máma nás musela důkladně pak očistit. Venku je hezky, takže prohledáváme zahradu a už nám chutnají i granulky a masíčko.
23.12.2014

Máme hezké počasí, takže přes den běháme venku a poznáváme zahradu, už jíme i celé piškoty a moc nám chutnají. Přejeme všem našim kamarádům a budoucím páníčkům krásné, pohodové vánoční svátky.


18.12.2014 Máme 5 týdnů a tak jsme se opět vyfotili, už jíme masíčko, granulky sice ještě hodně vlhčené a chutná nám čím dál tím víc. Pro páníčky máme i krátké video zde, foto zde a váhy v sekci štěňátka. Táta Iver už nás pozoruje se zájmem, ale naopak mamča Mayby utíká čím dál tím víc :-).

16.12.2014 Dnes jsme opět vyzkoušeli něco nového a moc jsme se vydováděli, páníčci nám dali voňavé hobliny, abychom byli v suchu. Taky jsme měli něco s vanilkovou příchutí a vločkama, mňam........foto zde.

12.12.2014 Pár fotek z dnešního dne zde. Červeného pejska si dnes vybrali, půjde do Olomouce.

11.12.2014 Dnes máme jeden měsíc, na oslavu jsme dostali opět odčervení a taky jsme se zvážili (sekce štěňata).

8.12.2014 Foto štěňátek 3-tí týden, kllikni zde.

7.12.2014 O víkendu nás navštívili noví páníčci Clever Ice (poslali i krásné přáníčko PF 2015) a přivezli piškoty s jménem Clever. Také další pejsek má své páničky a půjde na Slovensko. Jsme moc rádi, když vše s novými rodinkami můžeme projít......sice v rychlosti, ale ještě bude spousta času a jsme vždy pro Vás na telefonu či e-mailu.

7.12.2014 Dnes jsme dostali zprávy o Iverových štěňátkách, která se narodila v Polsku. Mají krásné rozložení barev a v druhém týdnu maji 2150 - 2480g. Matka Ajka z Rozanej Zagródki (první vrh). Posíláme pozdravy a už se těšíme, až je uvidíme.

4.12.2014 Na Barborku nenamáčíme třešňovou větvičku, ale sami sebe. Vyzkoušeli jsme štěněčí mlíčko z misky a taky trošku kaše. Zvážili jsme se a vyfotili. Foto 3 týden zde.

27.11.2014

Máme 14 dní...takže na oslavu jsme dostali odčervení, zvážili jsme se a taky vyfotili. Už všichni hezky chodíme, někteří ještě nemotorně a očka se nám začínají otevírat. Nyní máme přezdívku 7 statečných. Foto zde.


23.11.2014 Nové fotečky pro nové páníčky, hezky se kojíme a přibíráme. Foto zde. Volný pejsek a 2 fenky.


20.11.2014 Pár fotek - máme 1 týden zde, v sekci štěňata dopsány aktuální váhy.

18.11.2014 Rodokmen vrhu C - ze Starobělské samoty se všemi předky k vidění klikni zde.

17.11.2014

Pejsci i fenky hezky přibírají, krmí se, většinu času spí a mamča Ma Baker (Mayby) se o ně příkladně stará. Pro nové páníčky pár foteček pro potěšení, nebojte....čas rychle plyne a za chvíli budou s Vámi.


13.11.2014 Vrh C ze Starobělské samoty ze spojení JCh. Ma Baker av Hiselfoss a CH. JCh. Iver Iceman av Hiselfoss je na světě!!!!!!!!!! Máme 5 pejsků a 3 fenečky, tedy 5 rytířů a 3 princezny. Vítejte.........foto ze dne narození zde.

25.10.2014 Evropská výstava psů Brno - CH. JCH. Iver Iceman av Hiselfoss, třída šampiónů, výborná. Získat nejlepší známku v každé třídě bylo opravdu těžké. V šampiónech bylo přihlášeno 26 psů. Do kruhu jsme se téměř nevešli při nastoupení, a to byl kruh krásně velký. Rozhodčí šampiony rozdělil na dvě skupiny, každého posoudil samostatně a přísně. Výborné z Evropy si vážíme o to víc, že rozhodčí je opravdu znalý našeho plemene a odchovali v chovatelské stanici úžasné jedince. Mnoho psů i fen bylo na výstavu krásně připraveno, jak úpravou exteriéru, tak samotným předvedením a práce všech byla v kruhu po zásluze odměněna.Video (Iver stojí třetí , béžová košile) od p.Boženy Hendrychové zde.

19.10.2014 Pregnancy kalendář.......aneb, jak to nyní vypadá u Mayby v bříšku zde.

 

Po šesti letech očekáváme štěňata v naší chovatelské stanici ze spojení JCh. Ma Baker av Hiselfoss a CH. JCh. Iver Iceman av Hiselfoss. Máme nakryto a máme potvrzenou březost, vrh C očekáváme v polovině listopadu 2014.....více e-mail iveta.brenkova@seznam.cz

JCh. Ma Baker av Hiselfoss (aka Mayby) is pregnant. We have the confirmed pregnancy. Jupiíííííí!!!!!! Litter C .....11/2014

JCh. Ma Baker av Hiselfoss (DKK: A/A, DLK 0/0, OCD neg.) x CH.JCh. Iver Iceman av Hiselfoss ( DKK: A/A, DLK 0/0, OCD neg., DM N/N), plnochrupí, nůžkové skusy.


12.10.2014 Štěňátka po Kačce mají 7 a půl týdne (CHS od Zlatého jinanu, vrh A) a tak jsme je chtěli ještě všechny vidět, jak krásně porostla. Mají krásná předhrudí a silné kostry. Třech se už noví majitelé nemohli dočkat. Stihli jsme udělat pár fotek, protože jinak bylo stále, co hladit. Foto zde.
7.9.2014 Štěňátka po Kačce mají 3 týdny, tak jsme je jeli zkontrolovat. Už mají otevřené očka a jsou prostě nádherná.

4.9.2014 Narodila se štěňátka ze spojení Charlotte von Romanshof a Ch. Jch. Iver Iceman av Hiselfoss. Pro Charlottku je to první vrh. Byli jsme i u porodu a vše "Čarli" zvládla skvěle, samotný porod probíhal necelých 5 hodin. 4 fenky a 2 pejsci.

31.8.2014 Slaná Voda - konec prázdnin jsme s Honzíkem, Mayby, Andy a Deny strávili na Slovensku. Slovenský klub pořádal tuto akci a tak jako minulý rok i letos jsme chtěli opět relaxovat. Spousta hub, pohodových lidí, nádherná příroda.

19.8.2014 Narodila se štěňátka ze spojení Cessy Tichý dvůr a Ch. Jch. Iver Iceman av Hiselfoss. "Kačka" rodila poprvé a vše zvládla velmi dobře. 5 pejsků a 2 fenky.

19.8.2014 Přišly oficiální výsledky z německé laboratoře Laboklin - CH. JCh. Iver Iceman av Hiselfoss DM N/N. Degenerativni myelopatie, z výsledku citujeme... pes je homozygotně zdravý, není nositelem mutace exonu 2 na SOD1genu, která je považována za hlavní rizikový faktor rozvoje degenerativní myelopatie. Výše uvedený pes na své potomky přenese pouze zdravý gen.

16.8.-17.8. MVP Bratislava, sobota - Mayby, třída otevřená, V3 (7 přihlášených), neděle - Mayby, třída otevřená, V1 (6), CAC.

7.8.- 8.8. Výprava do Finska - v této zemi jsme ještě nikdy nebyli, projeli jsme také Polsko, Litvu, Lotyšsko a Estonsko. Zážitků je hodně. Mayby vyzkoušela přivítání cizí smečky, cestu trajektem foto zde. Navštívili jsme jako diváci nejen Klubovou výstavu švýcarských salašnických psů ve Finsku foto zde, ale hlavně nás čekala Světová výstava psů Helsinky, Finsko 2014. Mayby v mezitřídě získala výbornou od skvělého norského rozhodčího Arneho Fosse. Tuto známku získat z velkého počtu (23) a velice kvalitního obsazení fen ve třídě bylo úžasné dostat, o to víc, že nastupovala mezi třemi fenami, které nakonec skončily na medailových pozicích. Spousta i šampiónů u psů (italský rozhodčí) odcházela s velmi dobrou. Viděli jsme spousty psů, které známe z fotek (někdy je realita zcela jiná než očekávání), potkali jsme se s přáteli a užili si návštěvy historického města Porvoo, Helsinek. Foto ze světovky a výletů zde. Po cestě zpět jsme se koupali v teploučkém moři v Lotyšsku, které nás překvapilo písečnou pláží, přístupem do moře velmi pozvolným. Co nás překvapilo....jak jsou Finové vysocí (hlavně ženy) a velice klidní, jazyk, který nám připomínal maďarštinu. Spoustu mužů nosící bradky a obliba motorek a oblečení, jak u mužů, tak u žen. Finsky se určitě nedomluvíme, ale angličtina a hlavně ruština je zde velká výhoda. Estonsko nás také překvapilo svou krásou.

27.7.2014 Krajowa wystawa Bedzin - Ma Baker av Hiselfoss (Mayby) vyhrála 2.místo, výborná v mezitřídě. V Polsku bylo hrozné horko, ale přesto Mayby opět běhala úžasně :-). Foto později.

19.7.2014 Po šesti letech plánujeme štěňata v naší chovatelské stanici ze spojení JCh. Ma Baker av Hiselfoss a CH. JCh. Iver Iceman av Hiselfoss. Všem našim štěňatům se nám vždy podařilo najít milující páníčky, pomáhat radou, výcvikem základním, stop i obran. Za léta u psů jsme aktivně zažili nejen služební výcvik, zkoušky, závody, oficiální zkoušky výcvikáře, vedení výcviku, ale také aktivně canisterapii, pasení, výcvik pro zábavu, výstavy. Pokud v průběhu let napsal zájemce o štěně z naší chovatelské stanice, vždy jsme pomohli najít kamaráda dle představ, ale vždy z kvalitního spojení. Tedy hledáme páníčky zodpovědné, milující, kteří budou kamarády pro čtyřnožce celým srdcem i rozumem.

22.6.2014 INTERCANIS Brno, mezinárodní výstava - JCh. Ma Baker av Hiselfoss (Mayby, 22 měsíců), mezitřída, výborná 1. Mayby vyhrála ze čtyř fen první místo a k tomu titul CAC. Rozhodčí MVDr. Šimek. Děkujeme.

1.6.2014 MVP Nitra, mezitřída, JCh. Ma Baker (Mayby) opět V2, res.CAC (z 6-ti fen). O to větší radost máme, že slovinská rozhodčí posuzovala velmi bedlivě. Byla to i nominace na Cruft. Potajmu jsme si přáli navázat na vítězství Ivera s nominací na Cruft ve stejném věku jako Mayby. O jedno místo jí to uteklo, ale vyhrála fena z Finska, která zase urazila dlouhou cestu za tímto vítězstvím. Takže jsme vítězce pogratulovali a třídenní náročný výstavní maratón byl tímto za námi a stál za to !!!!!! Všechny rozhodčí o tomto víkendu byly opravdu precizní a psy hodnotily výborně, prošahávaly kostru a bedlivě sledovaly pohyb.

31.5.2014 MVP Nitra - mezitřída, JCh. Ma Baker av Hiselfoss vyhrála svou třídu. Jupíííí, tedy V1 a CAC. Rozhodčí p. Fairaislová (CZ). Tahle výstava se nám líbila o to více, že takhle jsme si už dlouho nezaběhaly s Mayby. Nám se to líbilo, ale někteří handleři měli opravdu problém s dechem :-).

30.5.2014 NVP Senec - mezitřída, JCh. Ma Baker av Hiselfoss (Mayby) získala V2, res.CAC z 5-ti fen. Máme radost z výborné a reservního CACe o to větší, že rozhodčí byla dlouholetá chovatelka BSP ze Slovenska Ing.Terézia Gargušová. Moc děkujeme a máme radost.

24.5.2014 JCh. Ma Baker av Hiselfoss získala 1.místo Nejúspešnější dorastenec zahraniční SKŠSP a zároveň 1.místo Najúspěšnější mladá suka zahraniční SKŠSP.......máme velkou radost!!!!!!!

24.5.2014 Klubová výstava SKŠSP, Velký Meder - Mayby, třída stredná, 4.místo, VD. Moc děkujeme handlerce Dominice Szaszové za předvedení. Holkám to moc slušelo. Foto

10.5.2014 Klubová výstava KŠSP, Rožnov pod Radhoštěm - Mayby, mezitřída, V3 (14), rozhodčí Satu Ylä-Mononen (Finsko). Moc děkujeme. Iver byl na svodu krycích psů. Honzík v junior handlingu získal 4.místo (nastupoval s číslem 7) u skvělé ruské rozhodčí Evgenie Fedorovichové. Foto zde.

27.4.2014 CACIB Opole, JCh. Ma Baker av Hiselfoss, mezitřída, V1 (z 10-ti fen), CWC, res.CACIB, rozhodčí p. M.Halas. Máme velkou radost, děkujeme..... bylo krásné letní počasí a pár foteček zde.

13.4.2014 Národní výstava Ostrava - Mayby (Ma Baker), mezitřída, V1, CAC (4). Iver, třída šampionů, 4. Video zde.

28.3.2014 Nitra, Slovensko - JCh. Ma Baker av Hiselfoss, V2, res.CAC, CH. Iver Iceman av Hiselfoss, V3.

1.3.2014 Iver Iceman av Hiselfoss slaví 3-tí narozeniny, díky za přání z Norska a i my posíláme bráškovi Ixzeusovi a všem ostatním sestrám......HAPPY BIRTHDAY!!!! Díky tobě zase jsme poznali radost a ten smutek po rychlém odchodu Bravy se aspoň trochu zmírnil. Tvá laskavá povaha, rozvaha i radost, když jsme spolu vždy vynahradí závist......zatím jsi toho stihl dost.... k junioršampionovi přidat šampionáty 2 zemí, rozjet šampionáty dalších 3 zemí, 2x CACIB a stát se ve svých 2,5 letech otcem........díky za to, že jsi s námi, díky Gro za něj !!!!!

22.2.2014 Duocacib Brno, sobota, Iver, třída šampiónů, výborný..... a tento den také byl důležitý pro vzpomínku na Amandu. Hezké narozeniny vrhu B (Baronku, Bonošku, Brixi, Bradley, Bereničko) a vzpomínky na Bí, Bessi, Becky, Bastiena. 6 let.........tak doufejme byla nějaká mňamka. Posíláme pozdravy a rodince od Bonoška díky za fotečku z výšlapu na Emu (ostravská halda).

19.1.2014 MVP Trenčín - Ma Baker, mezitřída /17 měsíců/, z osmi fen přihlášených jsme odcházeli jako pátí, rozhodčí p.Piskay, VD. Výstava areálem hezká, známí a kamarádi super, posuzování velice rychlé, nikdo nic neslyšel, kruhy malé s kovovými kanály zakrytými koberci, pan rozhodčí volil vysoké psy a vyvinutější feny. Mayby se předvedla moc hezky, běhala úžasně, postoj výborný.....foto zde.

12.1.2014 Hezké zprávy v roce 2014 - JCh. Ma Baker av Hiselfoss (Mayby) vyhrála 1.místo Dorastenec roka SKŠSP BSP 2013 a k tomu ještě 1.místo Nejlepší mladá fena 2013 BSP zahraniční. CH. Iver Iceman av Hiselfoss vyhrál 4.místo Pes roka 2013 zahraniční na Slovensku a to přesto, že nebyl od léta na výstavě. Máme velkou radost.

  V NOVÉM ROCE přejeme všem hodně zdraví, štěstí, lásky, zážitků, pohody, úspěchů a všeho, co si přejete...... Děkujeme za přání, fotky a pozdravy!
 


 

design by WEB-STUDIO